Manželé si mysleli, že už je v životě nemůže nic překvapit. Potom jim na terasu skočila divoká šelma, a nebyla sama

Fotografie: Freepik

Aljaška není jen snem celé řady dobrodruhů. Je také zdrojem nečekaných překvapení a malých zázraků – stejně jako toho, který natočila žena na své terase.

Tim a Cathy Newtonovi jsou hrdými obyvateli daleké Aljašky. Oba manželé se zde narodili a zároveň se v zemi, kterou milují, rozhodli setrvat. Během dlouhých let, které na Aljašce prožili, se domnívali, že už je jejich milovaná země nedokáže překvapit. Ovšem záhy se ukázalo, jak hluboce se mýlili. Jednoho dne totiž Cathy vzbudil podivný šramot na terase. Když přišla k oknu, zůstala na okamžik jako opařená. Přímo před ní poskakovala rysí mláďata.

Manželé se stali svědky malého zázraku

Rok 2017 se navždy zapsal do rodinné historie manželů Newtonových jako magický. Tim i Cathy jsou vášnivými pozorovateli a fotografy přírody, a proto s vděkem přijímají všechny zážitky, které jim jejich země může nabídnout. Když jednoho zimního rána probudil Cathy podivný šramot na terase jejich domu, nejprve tomu nepřikládala žádný význam. Ovšem když zvuky neustávaly, rozhodla se na terasu zajít podívat.

Fotografie: Unsplash

To, co tam spatřila, jí vyrazilo dech. Přímo před ní dováděla na dřevěné podlaze dvě rysí mláďata. Cathy byla z toho pohledu tak zaskočená, že téměř nestihla vzít svůj fotoaparát a hrající si koťata vyfotografovat.

Ta po chvíli opravdu odběhla a Cathy si myslela, že se již nevrátí. Za svůj život totiž rysy několikrát spatřila, ale vždy jen na malou chvilku. V momentě, kdy divoká zvířata zjistila, že je pozoruje, okamžitě zmizela ve volné přírodě. Tentokrát to však mělo být jiné.

Fotografie: Freepik

Nejenže se koťata po nějaké době vrátila, ale dokonce přišla i se zbytkem smečky. Žena tak mohla na své terase pozorovat rysici a jejích sedm mláďat. Ta, společně se svojí matkou, dováděla na terase rodinného domu bezmála hodinu

Během té doby stihla Cathy natočit několik videí a nafotit kolem tří set fotografií. Rysi zůstali na terase i poté, co je vyrušil zvuk cvakajícího fotoaparátu – pouze zvedli hlavy a na Cathy se na moment zvídavě podívali.

O unikátní setkání se podělili na sociálních sítích

Protože rysi mívají v průměru jedno až čtyři mláďata, pohled na rysici se sedmi potomky je opravdu výjimečný. O unikátní záběry hrajících si koťat se proto manželé rozhodli podělit s celým světem. Na platformu YouTube nahráli pořízená videa a společně s tím zřídili vlastní webovou stránku s názvem Rugged Alaska. Zde začali sdílet své zkušenosti s životem na Aljašce a postupně sem přidávají i fotografie ze svých četných výprav do aljašské přírody.

Na stránce Rugged Alaska poté manželé věnovali celou jednu sekci početné „rysí rodince“. Kvůli enormnímu zájmu z řad veřejnosti se rozhodli pro menší formu přivýdělku. Webová stránka nyní slouží i jako e-shop. Zájemci si mohou objednat kupříkladu kalendáře, magnety s „rysí rodinkou“, pohledy, samolepky a plakáty. Asi vás nepřekvapí, že produkty, na nichž figuruje početná rysí smečka, jsou vůbec nejžádanější v celém e-shopu.

Zdroj: YouTube / RuggedAlaska

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]