Manželův recept na játra v originálním těstíčku

Játra nejsou všeobecně oblíbený pokrm, ale pokud se umí připravit, můžete si pochutnat na báječném jídle, připravit si je můžete s domácí tatarkou a bramborami.

Abyste dobře připravili játra, je potřeba je správně upravit ještě před vařením nebo smažením. Důležité je koupit vnitřnosti kvalitní, takže zapomeňte na supermarkety a raději investujte do jater, které koupíte u řezníka.

Zabalte je do těstíčka a poté smažte na pánvi

Na přípravu jater v těstíčku si připravte:

  • 2 vejce
  • 2 lžíce majonézy
  • 2 lžíce mouky
  • 1 cibuli
  • Česnek
  • Zeleninu podle chuti
  • Koření podle chuti
  • Kuřecí nebo krůtí játra

Abyste vytvořili těstíčko, obě vejce rozbijte do misky, přidejte majonézu a mouky. Všechno promíchejte, abyste získali tekuté těsto. Vezměte cibuli, nadrobno ji nakrájejte, osmažte a poté přidejte do těsta.

Vymačkejte jeden stroužek česneku – ale můžete dva, podle toho, jak moc ho máte rádi – a přidejte také malé množství zeleniny. Poté okořeňte solí, pepřem podle vaší chuti. Krůtí nebo kuřecí játra nakrájejte na malé kousky o velikosti 3×3 centimetry a obalte je v těstě. Játra v těstě nechte asi 15 minut a poté osmažte na předehřáté v pánvi se slunečnicovým olejem. Sledujte, až budou mít játra zlatavou kůrku. Nesmažte na velkém ohni!

K játrům si můžete připravit domácí tatarskou omáčkou

Vepřová játra jsou oblíbeným jídlem hlavně v poledních menu, kde si je můžete dát s bramborem, hranolkami nebo jinou přílohou. Podávají se většinou s tatarkou, kterou si můžete snadno udělat i doma.

Jak jste psali, důležitá je kvalita jater. Musí být čerstvá, nesmí zapáchat ani na sobě mít skvrny. Játra očistěte, nakrájejte na plátky, naklepejte a po straně nařízněte. Sůl použijte až na hotová játra. Můžete je na hodinu naložit do oleje, aby změkla. Poté orestuje.

Tatarskou omáčku uděláte z majonézy, okurky, cibule, octu, soli a pepře. Cibuli i okurky nakrájejte najemno, osolte, opepřete a přilijte ocet nebo lák z okurek. Nakonec přidejte majonézu. Všechny suroviny promíchejte a můžete podávat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]