Maximální kreativita ve všech směrech? Zvolte vhodnou garnýž!

Fotografie: v74 / Adobe Stock

V lásce a… kreativitě se meze nekladou. Ve své domácnosti se však můžete dostat do bodu, kdy už je všechno téměř perfektní, ale stále tomu chybí nějaká ta drobnost. Tou může být taková maličkost, jakou je garnýž. Popřemýšlejte, jak tento zdánlivě nepatrný detail zařadit do svého interiéru a dodejte svému domovu zcela nový nádech.

Garnýž jako nenápadný, avšak zásadní prvek

Pokud bychom měli vybrat nejméně nápadný prvek všech domácností, mnoho z nás by možná po chvilce zahloubeného přemýšlení napadla právě garnýž. Přesto může dodat vaší domácnosti nádech, po kterém toužíte. Dokáže nádherně podtrhnout vzhled vaší záclony a celkově okolí vašich oken.

Na záclony a závěsy si vždy dokážeme vyhradit dostatek pozornosti a vybíráme je se vší vážností. Proč bychom tedy měli opomíjet garnýž, která dokáže interiér překvapivě dobře obohatit? Věnujte jejímu výběru čas a jistě se vám vrátí v podobě nádherného vzhledu oken.

Jak si vybrat garnýž?

Výběr garnýže dokáže nejednomu kreativci pořádně zamotat hlavu. Vždy je totiž třeba počítat s celkovým vzhledem interiéru i oken. Zvážit byste proto měli hlavně to, zda chcete garnýž jednořadou pouze na záclony či závěsy nebo dvouřadou pro kombinaci obojího. Od tohoto prvku se následně můžete odrazit.

Dalším prvkem je samozřejmě cena. Ta je velmi různorodá a záleží na tom, z jakého materiálu garnýž je (kovové, dřevěné, plastové nebo hliníkové garnýže), jak je dlouhá a jaký systém uchycení využívá. Na trhu naleznete například i nalepovací model s jednoduchou instalací. Možná si říkáte, že aby byla garnýž skutečně stylová, musíte si za ni připlatit. To však rozhodně není pravda – i levné garnýže dokáží dodat vašemu interiéru požadovaný vzhled.

Chcete-li mít ve svém domě všechno dokonalé od A po Z, rozhodně výběr garnýže nepodceňujte. Byla by škoda mít ke krásným novým závěsům a záclonám nevzhlednou garnýž, která úplně vybočuje z celkové povahy interiéru.