Mazené způsoby využití použitých čajových sáčků v domácnosti by měl znát každý

Fotografie: Depositphotos

Až vyzkoušíte tento trik, budete pít čaj častěji než kdykoliv předtím. Vyluhovaných čajových sáčků totiž není nikdy dost.

Každá hospodyňka chce mít svůj domov nablýskaný, až jen oči přechází. To je také důvod, proč má každá nakoupené značné množství čisticích prostředků. S těmi pak v pravidelných intervalech (třeba jednou za týden) čistí a drhne nejrůznější povrchy v domě. Chemie si ale vybírá svoji daň a například kůže na rukou tak značně trpí. (Pokud uklízíte bez rukavic.) Níže proto přinášíme způsob, jak chemii zredukovat. Inspirujete se i vy? K dokonale bílé toaletě vám postačí pouze vyluhovaný čajový sáček.

Fotografie: Freepik

Před úklidem chvilka pro sebe

Než se příště pustíte do velkého úklidu, posaďte se, uvařte si šálek čaje a v klidu si ho vypijte. Chvíle pohody vám mimo jiné může pomoci lépe uklízet. Použitý čajový sáček poté ale nevyhazujte, využijete ho při čištění toalety. Nebojte se, nejedná se o nic složitého. Jednoduše vezmete použitý čajový sáček a vložíte ho do záchodové mísy (nebo dřezu, vany,…). Čím větší je nádoba, kterou chcete čistit, tím více čajových sáčků musíte použít.

Fotografie: Pixabay

Nutno zdůraznit, že efektivně funguje pouze černý čaj. Látky, které jsou v tomto čaji obsažené, rozpouští vodní kámen a zbytky moči. Zajímavé pro vás může být i to, že tyto látky dokážou po spláchnutí do kanalizace pročistit i potrubí, kterým projdou. Ovšem pamatujte, že čajové sáčky musíte vytáhnout zhruba po 20 minutách. Pokud byste je tam nechali déle než 30 minut, mohlo by se stát, že by toaletu obarvily.

Čajové sáčky mají nespočet způsobů využití

Sanitární keramika není jedinou věcí, kterou čaj dokáže vyčistit. Možná jste slyšeli o metodě čištění koberce vlhkými čajovými lístky, které stačí na špinavé místo pouze na 10 minut položit a poté vysát. Nebo o zázracích, které dokáže černý čaj s dřevěným nábytkem a podlahou – třísloviny, které černý čaj obsahuje, pomáhají obnovit barvu a lesk dřevěného nábytku. Stačí jen připravit nálev, ve kterém budete máchat hadřík.

Fotografie: Pixabay

Čaj pomáhá také pečovat o pleť, kdy vám teplé obklady z vlhkých čajových sáčků pomohou zmírnit otoky a bolest kolem unavených očí. Je údajně dobrý i při problémech s akné – postižená místa si stačí omývat nálevem ze zeleného čaje a problémy by měly ustoupit. Možností, jak využít vyluhované čajové sáčky, je zkrátka spousta, a je jen na vás, zda se necháte inspirovat. Ovšem minimálně za trik s čistými trubkami nic nedáte.

Zdroj: Bobvila

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]