Morgan Freeman na Oscarech upoutal pozornost fotografů černou rukavicí. Maskovala zdravotní pomůcku na bolest a otoky

Fotografie: Depositphotos

Málokdo tuší, proč se oblíbený herec objevil na předávání Oscarů s černou rukavicí. O módní výstřelek rozhodně nešlo. Novinářům osvětlil, co má s rukou.

Ačkoliv se snažil zvolit černou barvu rukavice, která splývala s jeho barvou obleku, před všímavými lidmi ji rozhodně neskryl. Lidé se tak dozvěděli, že oblíbený Morgan Freeman musí nosit kompresní rukavice, kvůli zranění, jež si způsobil při vážné dopravní nehodě. K té došlo už v roce 2008, ale následky si ponese do konce života. Přišla tedy smutná zpráva, Morgan Freeman ukončil svou léčbu v nemocnici.

Jeho ruka nefunguje, jak má, již 15 let

Morgan Freeman je rozhodně megastar a mnozí ho považují za vynikajícího herce. Mohli jsme ho sledovat v mnoha charakterních rolích. Svou pílí a talentem si vysloužil pevné místo jako hollywoodská hvězda, za niž je považován už pěknou řádku let. Je mu už neuvěřitelných 85 let, ale rozhodně by mu je nikdo nehádal. Zdravotní problém, na který rukavice ukázala, ho však provází již téměř 15 let.

Mnoho lidí netuší, co se mu stalo, a tak po předávání letošních Oscarů, musel zodpovídat zvědavé dotazy novinářů i fanoušků. Připomněl tak svoji vážnou dopravní nehodu, která se odehrála v roce 2008. To mu bylo 71 let, když se jedné noci vracel domů. Nezvládl však řízení, sjel ze silnice a jeho auto se několikrát převrátilo, než se definitivně zastavilo v příkopu.

Do nemocnice ho přepravil vrtulník

Přivolaní záchranáři ho museli z auta vystříhat hydraulickými nůžkami a byl vrtulníkem převezen do specializované nemocnice v Memphisu. Měl mnoho zlámaných kostí a musel podstoupit čtyřhodinovou operaci, aby mu lékaři zachránili levou ruku. Operace proběhla úspěšně, ale ruka už nikdy nefungovala jako předtím. Naopak, stala se pro něj zdrojem silných bolestí v rameni a neustále mu natékala.

Černá rukavice tak ukrývala kompresní pomůcku, která mu pomáhá zmírňovat symptomy, bolesti a otoky. Jeho zraněná ruka má velmi omezenou pohyblivost, a pokud s ní dlouho nehýbe, začne natékat. Tento stav je bohužel trvalý a ruka mu už nikdy nebude sloužit jako dřív. Zajímavé je, že si nikdo jeho omezení nevšiml ve filmech a pořadech, jež natočil v poslední dekádě. Většina lidí tak vůbec netuší o jeho zdravotní indispozici, která ho jistě limituje i v běžném životě.

I přes to je však stále pracovně nesmírně aktivní a do hereckého důchodu se rozhodně nechystá. Svůj podmanivý a hluboký hlas propůjčuje kresleným postavám, věnuje se hraní, režírování, ale také se účastní významných akcí jako řečník. Tou poslední byl zahajovací ceremoniál mistrovství ve fotbale 2022 v Kataru. Přejme mu tedy pevné zdraví do dalších aktivních let.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]