„Dceru ve škole šikanovali učitelé, ale ředitel tomu nevěřil,“ říká naštvaný otec. Sehnali proto důkazy a následně spustili důmyslný plán

Fotografie: Crimfants / Creative Commons / Attribution 2.0

V dnešní době je vcelku časté, že mezi dětmi vzniká šikana. Tento jev by měl ale vymizet, protože má velký vliv na psychiku dětí. Tento tatínek udělal vše pro to, aby jeho dcera mohla být v klidu.

Pokud je dítě ve škole šikanováno, velice často se to projeví na jeho chování a také na psychice. V mnoha případech si problémy z dětství přenese i do dospělého života a častokrát pak má v osobním životě potíže. Někdy ale nevzniká šikana ve škole jen mezi dětmi, ale také ze strany učitelů. V takové situaci je řešení mnohem složitější a horší.

Šikanu by neměl nikdo ignorovat

Žádné dítě by nemělo zažít šikanu a pokud už nějaká vznikne ze strany jeho spolužáků, nebo dokonce učitelů, měl by se daný problém hodně rychle řešit. Nikdo by neměl šikaně pouze přihlížet, ale měl by o ní říct někomu, o kom ví, že se postaví za správnou věc a nebude situaci ignorovat. Tato dívka chodila do školy, kde zažívala každý den těžké chvíle.

„Má dcera chodila každý den domů velice smutná a bylo na ní vidět, že ji něco trápí. Protože jsem to nechtěl nechat jen tak být, neustále jsem se jí ptal, co se děje a zda ji něco netíží. Ona mi vždy odpověděla, že se nic neděje, ale jednoho dne se mi svěřila s velkým tajemstvím,“ sdělil otec mladé dívky, která se bála mluvit o svém trápení.

Dívka se svěřila otci

„Jednoho dne se mi konečně podařilo získat důvěru své dcery a když mi řekla, co se děje, nechápal jsem, jak je to možné. Má dcera mi totiž řekla, že ji ve škole šikanují její učitelé a děje se to každým dnem. Také mi řekla o všem, co jí říkají. Prý je podle nich tlustá, nemožná a lhářka. Ihned jsem kontaktoval vedení školy, ale to s danou situací nic neudělalo. Prý si moje dcera vymýšlí a není to pravda,“ vyprávěl naštvaný otec.

Fotografie: Freepik

Otec dívky chtěl získat důkazy

Protože otce ani jeho dceru nikdo neposlouchal, rozhodli se, že pořídí důkazy, díky nimž bude zcela jasné, že mladá dívka říká pravdu. Od té chvíle nosila dívka každý den do školy diktafon, na který se všechny rozhovory a připomínky učitelů nahrávaly. „Děláš si ze mě srandu? To jsi tak hloupá? Jsi tak hloupá? Není divu, že nemáš žádné přátele. Není divu, že tě nikdo nemá rád, protože lžeš a podvádíš.“ Toto a mnoho dalších vět bylo nahráno na záznamu – a vše říkali učitelé mladé dívky.

Šikana ze strany učitelů

Poté, co si otec vyslechl nahrávku, která měla 7 hodin, nemohl uvěřit tomu, jak se k jeho dceři učitelé chovají, a plakal. Všechny učitele, již dívku šikanovali, okamžitě vyhodili a rodině byla přiznána škoda ve výši 7,5 milionů korun. Otec od dívky doufá, že tento příběh pomůže mnoha rodinám, které se svými dětmi zažívají to samé.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*