Na bělení prádla lze jednoduše vyzrát. Díky těmto tipům bude bílé oblečení opět dokonale zářit

Je vaše světlé prádlo spíše šedé a zažloutlé? je třeba mu dodat opět dokonalou barvu. Jak na to? Pomohou tyto tipy na bělení prádla. A rozhodně se nejedná o postup, kdy bychom vás poslali do obchodu koupit klasické produkty na bělení. Ty jsou nejenom drahé, ale obvykle od nich nelze očekávat ani nijak dobrou účinnost. Proto si ukážeme jiné možnosti bělení prádla. S využitím věcí, které máte běžně doma.

Limetková šťáva

Že si ji dáváte do koktejlů nebo domácích limonád? Zkuste ji přidat také k vašemu bílému prádlu. Postačí vám 250 mililitrů limetkové šťávy, ke které přidáte 2 litry vody. Smíchejte dohromady a potom prádlo do tekutiny namočte. Ideálně na dobu 2 hodin. Následně prádlo vyndejte, vložte do pračky a vyperte tak, jak jste zvyklí. Výsledkem by měla být dokonalá bělost a také zářivost vašeho prádla.

Kuchyňská sůl

Je v každé kuchyni a v obchodech stojí pár korun. Většinou ji samozřejmě používáte na vaření, ale my se podíváme na možnosti jejího dalšího využití. A to na bělení prádla. Použití je snadné. Stačí jenom smíchat zhruba 10 gramů soli s trochou citronové šťávy tak, aby vznikla hladká krémová konzistence. Tu následně naneste na skvrny, které máte na svém bílém oblečení a nedaří se vám je vyprat. Takto ji nechte působit asi 30 minut. Poté danou plochu opláchněte vodou, prádlo vložte do pračky a klasicky vyperte. Po skvrně nebude ani památky.

Bílý ocet

Většina z vás zná jistě klasický ocet, s názvem kvasný lihový. Existují však i jiné varianty. Jednou z nich je bílý ocet, který budete potřebovat k bělení prádla. Ideální je množství 250 ml, které smícháte s 2 litry vlažné vody. Když máte hotovo, namočte do tekutiny vaše oblečení. Nechte působit asi 8 – 10 hodin. Potom stačí vyprat. Jestliže je vaše prádlo hodně zašedlé nebo zažloutlé, je možné následně přidat asi 100 ml bílého octa ještě k samotnému praní. Nalijte ho do přihrádky k prášku a zapněte pračku na klasický program.

Kyselina boritá

Pokud ji doma nemáte, nezoufejte. Je běžně k dostání i bez předpisu, nebo jakéhokoliv povolení k její koupi. Její pozitiva zjistíte, když vezmete 3 litry vody a v ní rozpustíte zhruba 50 mililitrů této kyseliny. Vytvoříte tekutinu, do které oblečení namočíte. Doba máčení bys se měla pohybovat v rozmezí 2 – 3 hodin. Následný postup už zcela určitě znáte, jelikož stačí prádlo vzít a opět ho klasicky vyprat. Výsledek vás po vytažení z pračky ohromí.

Kůra z citrusů

S jejím použitím se velmi často setkáte třeba při pečení. Jsou ale i jiné možnosti jejího využití. A to ve chvíli, kdy vás čeká bělení prádla. Na to můžete použít kůru z 5 citronů nebo z 5 pomerančů. Tu následně vložíte do 2 litrů vody a přivedete k varu. Jakmile se tekutina začne vařit, odstavíte ji a necháte ji chladnout. Když je voda vlahá, vložíte do ní vaše oblečení a takto ho necháte odmočit zhruba 2 hodiny. Potom ho vyndejte, vložte do pračky a vyperte. Bělost bude stoprocentně dokonalá.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]