Na záludném obrázku se skrývají 4 ženy. Optická iluze, kterou vyřeší jen 2 % lidí

Fotografie: CanvaPhotos

Optická iluze si pohraje s vaší myslí. V obrazu se skrývá více, než by se na první pohled zdálo. Zjistěte, zda zvládnete najít všechny skryté ženy.

Lidé se rádi baví luštěním nejrůznějších hádanek a rébusů. K oblíbeným patří také optické iluze. Jsou totiž fascinující. V obraze se našim očím najednou ukáže něco co jsme předtím neviděli. Ti šikovnější dokáží i mezi jednotlivými skrytými detaily jednoduše přepínat a tak vidět obraz vždy z jiného pohledu. Tuto iluzi vytvořil ukrajinský umělec Oleg Shupliak. A opravdu si vyhrál. Na první pohled asi všichni vidíme stojící ženu s dlouhými vlasy. Ta však není jediná, která je na obrázku. Najdete tam ještě další tři ženy, které jsou mistrovsky zakomponované.

První žena

Dobře si tedy prohlédněte obrázek a snažte se je všechny najít. Ženy jsou zde v různých úhlech a v různé velikosti. Pro mozek je tedy těžké se zorientovat a přepínat mezi vzdálenostmi. Pokud vidíme dobře první stojící ženu, která telefonuje. Mozek si zafixuje její proporce a hledá další objekt v podobné velikosti.

Fotografie: CanvaPhotos

Druhá žena

Druhá žena je však mnohem menší a nachází se na předloktí první ženy. Obličej má u její hlavy a na sobě bílé šaty, které tvoří předloktí první ženy.

Má zvednuté ruce a ty jsou zároveň prsty u telefonující ženy. Našli jste ji snadno? Je totiž velmi dobře schovaná a její malá hlava není na první pohled patrná a většinou si jí všimnete až po detailnějším prozkoumání obrazu.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Třetí žena

Pokud tedy vidíte druhou ženu můžete si všimnout hned i té třetí. Je to tvář z profilu, která je tvořena z šatů druhé ženy a tedy z předloktí první ženy. Její vlasy jsou pak zároveň pramenem vlasů u první ženy. Vidíte ji dobře? Tuto tedy možná nebylo tak těžké odhalit. Největší potíže však dělá lidem najít poslední, čtvrtou ženu.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Čtvrtá žena

Tato žena je z profilu a je tam pouze její hlava. Ta je celkově mnohem větší než první žena. Její rty a brada se nacházejí na břiše první ženy. Její předloktí je nos z profilu a náhrdelník, který má první žena je zároveň zavřené oko poslední ženy. Její vlasy jsou pak vykresleny v oblouku až za vlasy první ženy. Vidíte ji dobře?

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Našli jste je všechny?

Údajně všechny čtyři ženy vidí jen 2% populace. Mnoho lidí kteří tuto iluzi řešili se zastavili na čísle tři. Zajímavé je, že někteří měli problém vidět poslední ženu a někteří naopak tu druhou. Pokud si dáte dostatek času, určitě se váš mozek i oči přizpůsobí a nakonec pro vás budou všechny čtyři ženy zcela zřetelně vidět.

Umělec si dal skutečnou práci, aby se vše prolínalo a nebylo jednoduché odhalit vše na první pohled. Pokud některou z žen v obrázku nevidíte, tak nezoufejte. Optické iluze se dají trénovat. Čím více jich uvidíte, tím snadněji se vám v nich bude orientovat. A není to jen zábava. Luštěním takových hádanek si mozek trénujeme a udržujeme v dobré kondici, což se nám, obzvlášť ve vyšším věku, může hodit.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]