Olympijský vítěz z hokejového Nagana zemřel ve věku 52 let. Celé Česko smutní z této obří ztráty

Fotografie: Václav Zouzalík / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Hokejový svět zasáhla před pár dny tragická zpráva. Bývalý brankář Roman Čechmánek náhle zemřel v 52 letech. Byla vyloučena sebevražda i cizí zavinění.

Rodina i fanoušci truchlí. Všechny tato náhlá tragédie zaskočila. Úspěšný brankář ověnčený řadou medailí byl nalezen u sebe doma bez známek života. Roman Čechmánek se v posledních letech potýkal s finančními problémy a byl odsouzen za podvod. Pitva vyloučila jako možnou příčinu úmrtí sebevraždu nebo cizí zavinění.

Výsledky pitvy vyloučily sebevraždu

Roman Čechmánek byl v neděli 12. 11. nalezen bez známek života. Kvůli nejasné příčině byla nařízena pitva. „Závěry z provedené pitvy ukazují na to, co už kriminalisté předběžně konstatovali na místě. Byla vyloučena sebevražda a na úmrtí dvaapadesátiletého muže se s jistotou nepodílela žádná další osoba,“ řekla podle CNNPrimaNews policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Brankářská legenda ukončila aktivní kariéru v roce 2009. Kromě olympijského zlata z Nagana se mohl Roman Čechmánek pochlubit i třemi tituly a dvěma bronzovými medailemi z mistrovství světa. V domácí lize vyhrál se Vsetínem 5 titulů v řadě v letech 1995–1999. Působil i v zámoří. Tři roky hrál za Philadelphii, jednu sezónu strávil v Los Angeles Kings.

Zemřela legenda, které přezdívali český král symfonie. Na domácí i světové scéně zanechal věčnou stopu

Příčina úmrtí nebyla zveřejněna

Naposledy působil jako šéftrenér mládeže v Uherském Hradišti. Ještě v sobotu probíral hokejové záležitosti, ale na zápas se svými svěřenci neodjel, protože se necítil dobře. V neděli už nezvedal telefon. Roman Čechmánek čelil dlouhodobému stresu kvůli finančním problémům. V červenci byl odsouzen za podvod ke třem letům vězení s podmíněným odkladem na pět let. Dopustit se ho měl v podnikání. On však svoji vinu popíral.

Pohřeb se uskuteční ve Vsetíně. Tady také na Romana Čechmánka asi nejvíce vzpomínají. Jeho památku uctili mimo jiné minutou ticha, kdy byl zápas přerušen ve 23. minutě. „To je šílený, šílený. Mladej chlap, sportovec. V reprezentaci jsme spolu trávili hodně času,“ komentoval šokující zprávu pro iSport i brankářský kolega Milan Hnilička.

Zda bude sdělena skutečná příčina úmrtí, zatím nevíme. S jistotou můžeme říct, že odešla další hokejová legenda, a to dříve, než by kdokoliv čekal. Smrt si bohužel nevybírá a v posledních týdnech odešlo hned několik známých osobností ve věku, ve kterém by se umírat ještě nemělo. Příkladem je i nedávno zesnulý Matthew Perry z oblíbeného seriálu Přátelé, o jehož úmrtí jsme na SvětěKreativity také informovali.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]