Nejčastější příznaky signalizující, že se velmi rychle blíží smrt

Fotografie: Kaz Andrew / Creative Commons / Attribution 2.0

Smrt není zrovna příjemnou záležitostí, ale na konci každého života čeká všechny to samé. S těmito příznaky poznáte, že je smrt velmi blízko, a můžete se stihnout včas rozloučit se svými blízkými.

Pokud jste někdy zažili smrt blízkého člověka, možná to pro vás byl velký šok, který jste nečekali. Mnoho lidí se s takovou ztrátou těžko vyrovnává a potřebují hodně času na to, aby vše vstřebali. Existují ale jisté faktory, díky nimž včas poznáte, že byste se měli s dotyčnou osobou rozloučit, protože umírá. Více prozradila lékařka Carissa Stephens.

Ztráta blízké osoby

Každému člověku v životě někdo zemře. Ať už se jedná o domácího mazlíčka, rodiče, přítele nebo někoho jiného, smrt si nejspíše zažije každý. Mnoho lidí častokrát lituje toho, že se nestihli se zesnulou osobou ani rozloučit a nemohli jim říct svá poslední slova. Pokud byste se rádi podobné situaci vyhnuli, podívejte se na ty nejčastější „příznaky“, díky nimž poznáte, že je čas na to, abyste se rozloučili, protože smrt přichází.

Příznaky se projevují brzy

V momentě, kdy lékaři netuší, zda pacient přežije, nebo nevědí přesně, kolik času mu zbývá, mohou se řídit podle určitých faktorů. Smrti totiž předchází několik „příznaků“, kterých si můžete všimnout i vy, aniž byste měli lékařský titul. Osoby, jimž nezbývá moc času, se totiž velmi často chovají podivně, a není tedy těžké poznat, že jejich čas smrti se blíží.

Potíže s komunikací a nepřítomnost

Jakmile člověku zbývá jen pár hodin do smrti, začne se chovat tak trochu nepřítomně. V momentě, kdy s ním budete v pokoji, budete mít dojem, jako kdyby tam nebyl, a častokrát bude i dlouho trvat, než vám na něco vůbec odpoví. Lidé před smrtí se také vyhýbají očnímu kontaktu a stahují se sami do sebe. Aniž by to věděli, trochu se chovají tak, jako kdyby zde už nebyli.

muž v nemocnici
Fotografie: Freepik

Nezájem o cokoliv

Lidé se běžně zajímají o mnoho věcí a pokud je navštíví někdo příbuzný, projeví o něj zájem. Osoby, které umírají, ale ztrácejí zájem o cokoliv, protože se vnitřně zamýšlí nad tím, jaký život prožili. Většina lidí před smrtí přemýšlí i nad tím, čeho litují a co by raději udělali jinak. V hlavě si přehrávají celý svůj život a vzpomínají. Občas se stane, že se pokusí dořešit to, co se jim doposud nepodařilo.

Nepřirozené emoce

Jistě si každý pamatujete, jak se chovají lidé okolo vás a jaké chování je pro určitou osobu typické. Lidé před smrtí se zničehonic hodně stáhnout do sebe a nekomunikují nebo jsou naopak výbušní a hodně vzteklí. Snažte se tyto lidi uklidnit a být tu pro ně. Možná si budou potřebovat o něčem promluvit a pokud tu pro ně budete, uděláte dobrou věc.

Věty o smrti

Jakmile vám začnou lidé na smrtelné posteli vyprávět o tom, jak vidí světlo na konci tunelu, nebo začnou mluvit nahlas o své smrti, pravděpodobně moc dobře vědí, že brzy zemřou. Je velmi pravděpodobné, že jejich pocitům ani větám o smrti neporozumíte, ale důležité je, že daný člověk nezemře sám a bude mít okolo sebe své blízké nebo přátele.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*