Nejkreativnější člen rodiny je PES

Když se řekne PES, vybaví se nejspíš každému dovětek „věrný přítel člověka“. A je to pravda. Pes doprovází člověka, co světy světem. Ať už jako jeho kamarád nebo pomocník. Pes není hračka, ale živý tvor, který potřebuje lásku a péči stejně, jako člověk.

Když máte dobrou náladu, rodina a přátelé ji sdílí s vámi, když tančíte, zpíváte a hodujete, je kolem vás plno. Když však prožíváte deprese a chce se vám plakat  – pláčete sami. Jediný, kdo vás neopustí ani v dobrém ani ve zlém je pes. Pes si právem vysloužil čestné místo člena rodiny. Ať je štěně nebo dospělý umí se radovat ze života stejně, jako to dělají děti. A stejně, jako děti zde platí „kdo si hraje, nezlobí“. Proto jsou při výchově vašeho čtyřnohého kamaráda velmi důležité hračky pro psy. Vzpomínám si, že když jsem byla dítě, nebyl takový výběr hraček, jako je dnes. Většinou to byl balónek nebo ručně vyrobená hračka. Jinak padl za vlast některý z mých plyšáků a já jsem z toho nadšená nebyla. Proto je moc fajn, že svět psích hraček je v dnešní době bohatý.

Pes je velmi důmyslný ve svých hrách

Pokud psa zapomenete zaměstnat nějakou hračkou, nemůžete se divit, že vám rozkouše květinu, vyhrabe z květináče hlínu, roztrhá bačkory.ježek Pes potřebuje nejen zábavu ve formě hračky pro psy, ale také podle druhu plemene určitý výcvik. Nebudete cepovat pudlíka, že neumí na povel štěkat, plazit se a přijít k noze. Nicméně velká plemena, musí umět základní povely. Ale jedno spojuje malé i velké psí kamarády a to je vášeň k plyšovým hračkám.

Osobně neznám žádného psího mazlíka, který by odolal pokušení, když uvidí plyšovou hračku. Každý pejsek naloží s plyšovou hračkou po svém. Některý jí opatruje, jako slabšího a menšího kamaráda a jiný během několika minut zjistí, čím je daná hračka vycpaná nebo ukousne alespoň ucho. Plyšové hračky pro psy se však liší od klasických plyšových hraček, které všichni tak dobře známe. Musí odolat nějakou tu chvíli jejich zvědavým tesákům. Od roztomilých opiček, ježků, kachniček až po tučňáky či prasátka. Některé mají v sobě umístěné pískátko a při skousnutí nebo jiném tlaku vydávají zvuk.

Víc než jen hračka

dentální hračkaHračky jednak zabaví vašeho pejska, než se vrátíte z práce, ale rovnou mu dodají pocit, že není sám. Většinu hraček najdete roztahaných po bytě nebo domě, ale ty, které váš pejsek pasuje na nejmilejší, budou sdílet jeho pelíšek. Mimo plyšových hraček je vhodné pejskovi pořídit dentální hračky. Při neškodné hře chrání chrup vašeho mazlíčka a zároveň mu dopřejí svěží dech. Což uvítáte i vy, až vás poběží pejsek „políbit“ při návratu domů. Tyto hračky jsou velmi odolné, protože jsou vyrobeny z tvrdé gumy. Takže pejskovi nějakou tu chvíli vydrží. Opět je možné vybírat z různých tvarů i barev. Svět psích hraček myslel nejen na zábavu, ale i zdraví našich kamarádů.

Interaktivní hračky pro psy

Interaktivní hračky pro psy jsou více než jen zábava. Procvičí smysly a vnímání vašeho pejska tím, že musí zdolávat různé překážky, než najde svůj poklad v podobě pamlsku. Tyto důmyslné hračky napomáhají rozvíjení inteligence pejska. Když se nad tím zamyslíme tak hračky i zábava pro pejsky je velmi podobná, jako zábava pro děti. Zkuste nechat dítě sedět jen tak bez hraček. Z nudy vymyslí tolik lumpáren, že se nebudete stačit divit.

Obrázek: mujmazlik.cz