Někde sezóna ještě nekončí: Hrady a zámky

Sice skončilo léto, ale výletům konec být nemusí. Nemáte ještě plány na víkend? Nevíte, kam vezmete děti, až budou mít podzimní prázdniny? Podívejte se na hrady a zámky, které jsou otevřené po celý rok.

Praha, Brno

Určitě vás nepřekvapí, že jedním z hradů, který je po celý rok otevřený, je Pražský hrad. Hrady jsou většinou na zimu zavírány proto, že na nich není vybudováno topení a osvětlení – to se však netýká Hradu, kde bydlí hlava státu. Tam být zima ani tma nemůže.

Další hrad otevřený celoročně je potom Špilberk, který nabízí hned několik stálých expozic, výstav, prohlídkových tras a hlavně bohatou historii. Navíc je z jeho hradeb nádherný výhled na okolí!

Sněhobílý zámek

Viděli jste už sluncem zalitou Hlubokou nad Vltavou, nádherný zámek s nádherně upravenými zahradami? To není nic oproti tomu, když všude kolem leží bílý sníh. Naštěstí se vám tento pohled může poštěstit, protože právě i Hluboká je celoročně přístupný zámek.

Relax a poznání

Mnoho zámků nabízí kromě prohlídkových tras také možnost ubytování a využití služeb wellnessu. A právě to nabízí zámek Liblice, kde se můžete ubytovat, užívat si klidu a navíc zde potěšíte i své chuťové pohárky, je to místo určené pro gurmány!

Karlštejn nesmí chybět!

Mezi celoročně navštěvovaná místa patří také klenot země – Karlštejn. V roce 1348 jej nechal postavit sám Karel IV. jako místo chránící korunovační klenoty. Ty zde už dnes nejsou, ale zato zde můžete navštívit kapli a interiéry, kde chodil sám král.

Další možnosti

Další možnosti, kam vyrazit na výlet i v sychravém počasí, jsou například zámek Mělník, Děčín, nebo můžete vyrazit do zámku Lednice, který patří k Lednicko-valtickému areálu, jenž je součástí UNESCA. Zároveň zde, na jihu Moravy, můžete vychutnávat burčák. Burčáková sezóna totiž právě vrcholí.

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]