Podkarpatská vesnice se stala svědkem neobvyklé události, kdy v malebném kostele sv. Bartłomieje stanula před oltářem osamocená žena.
Paní Wiesława, vdova, se rozhodla pro životní cestu, která nemá v dnešní době obdoby – zasvětila svůj život Bohu a stala se zasvěcenou vdovou. Tento obřad vedl biskup Jan Wątroba, který osobně požehnal její nové duchovní povolání. Tento akt zasvěcení jí podle webu Fakt symbolicky navlékl „prsten“, který představuje její nový životní závazek. Je to cesta, kterou mnoho lidí nezná a která v sobě nese hlubokou duchovní sílu.
Osamělá před oltářem, věrná Bohu
Ztráta manžela je jednou z nejtěžších zkoušek v životě, jež může žena zažít. Pro mnohé vdovy je tento okamžik začátkem nové etapy, kdy se znovu pokouší najít rovnováhu a štěstí. Některé hledají nové vztahy, jiné se vracejí k běžnému životu plnému rodinných povinností. Paní Wiesława však zvolila cestu, kterou málokdo očekával.
Namísto návratu k „normálnímu“ životu se rozhodla věnovat zbytek svého života výlučně Bohu. Obřad zasvěcení byl naplněn hlubokým duchovním významem a emocemi. Biskup Jan Wątroba, jenž vedl tento slavnostní akt, zdůraznil význam tohoto rozhodnutí a vyzdvihl věrnost, kterou vdovy jako paní Wiesława prokazují vůči Bohu a jeho lásce. Tato událost se dostala až na sociální sítě.
Během odříkávání svatebních slibů se naplnily jejich největší obavy. V celém kostelu zavládl chaos
Zasvěcení vdovy: Starobylá, ale málo známá tradice
Paní Wiesława není první ženou, která se rozhodla pro tuto cestu – v diecézi Rzeszów, kam spadá i její farnost, je už osmnáctou zasvěcenou vdovou. Tradice zasvěcených vdov sahá až do raných křesťanských dob, kdy vdovy, které ztratily své manžele, často volily duchovní cestu a zasvěcovaly svůj život Bohu. Zatímco dříve se tento stav rozšířil po celém křesťanském světě, dnes je spíše výjimkou.
Wiesława Miąso, jako osiemnasta wdowa w diecezji rzeszowskiej, otrzymała błogosławieństwo przez posługę biskupa Jana…
Zveřejnil(a) Diecezja Rzeszowska dne Neděle 6. října 2024
Zasvěcené vdovy skládají oficiální sliby před biskupem a zavazují se k životu v čistotě a oddanosti Bohu. Přesto však na rozdíl od řeholnic nevstupují do kláštera a nemění svůj každodenní život. Zůstávají součástí své komunity a věnují se svým rodinným i pracovním povinnostem. Na SvětěKreativity jsme také psali o případu, kdy podvodníci okradli vdovu o všechny úspory.
Napište komentář