Nepotřebujete žádnou fritézu a stejně uděláte dokonalé řízky bez smažení. Recept od kuchařky ze závodní jídelny

Řízky jsou skvělým pokrmem k jakékoli příležitosti, protože zaručeně víte, že si na nich všichni pochutnají. Příprava v troubě má hned několik výhod, které byste měli rozhodně zvážit. Kromě toho, že nebudete muset stát u sporáku a nechat na sebe cákat horký tuk, takto připravené maso rozhodně není tolik nasáklé olejem a nebude vám z nich proto zbytečně těžko.

Co budete potřebovat?

Recept je samozřejmě velmi jednoduchý, protože se jedná nejen o jedno z nejoblíbenějších, ale také nejjednodušších jídel na přípravu. A když se rozhodnete pro pečení v troubě, tak to pro vás bude i časově mnohem méně náročné. Tak už na nic nečekejte, neváhejte a pusťte se do toho. Na přípravu budete potřebovat jen pár základních surovin:

  • voda – ½ šálku,
  • mouka – 130 g,
  • vejce – 4 ks,
  • olej – 1 lžíce,
  • sůl – špetka.

Jak připravit nejlepší řízky v troubě?

Řízky se tímto způsobem nepřipravují v klasickém trojobalu. V první řadě proto oddělte žloutky od bílků a bílky vyšlehejte do tuhého sněhu. Poté ho dejte do lednice. Lehce rozšlehejte také žloutky a uložte je také do lednice. Nyní připravte těstíčko. Ke žloutkům přidejte sůl, vodu a postupně přidávejte mouku. Důkladně promíchejte a přidejte vaječné bílky, které zajistí, že bude těsto nádherně nadýchané a řízky jemné. V těstíčku obalte vepřové nebo kuřecí maso.

Nezapomeňte ho obalit pořádně, a to z obou stran i z boků. Nebojte se přidat i větší vrstvu. Plech vyložte papírem na pečení a rozložte na něj připravené maso. Naposled potřete maso malým množstvím oleje a ujistěte se, že se řízky nedotýkají.

Pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů, dokud nebude těstíčko dokonale zlaté. Zda je maso hotové, poznáte hmatem nebo jednoduše tím, že plátek rozříznete. Vyzkoušejte tento netradiční recept a uvidíte, že je to pro vás mnohem jednodušší a řízky jsou naprosto dokonale lahodné a jemné. Dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]