Nevídaný přírodní úkaz: Námořníkovi se podařilo zachytit růžového delfína na kameru. Video obdivují lidé po celém světě

Fotografie: Depositphotos

V živočišné říši se můžeme setkat s řadou překvapivých druhů zvířat a tento růžový delfín zachycený na námořníkovu kameru je toho očitým důkazem.

Občas se lidem podaří zachytit na kameru něco, co by je ani ve snu nenapadlo, že spatří na vlastní oči – někdy může jít o krásný přírodní jev nebo v horších případech o nehodu a někdy zase o krásné zvíře, o němž nemá řada lidí tušení, že vůbec existuje. Položili jste si však již otázku, zda existují růžoví delfíni? Pokud jste si doposud mysleli, že jde pouze o kreslené postavičky, možná vás překvapí tyto nádherné záběry, které natočil námořník z americké Louisiany.

Genetická porucha

Delfíni jsou známí především svou hravostí a obličejem, který snad z každého úhlu pohledu připomíná úsměv. Tyto roztomilé tvory však známe především pro jejich leskle šedou barvu, a proto by se vám řada lidí vysmála, kdybyste jim řekli, že jste viděli delfína, který byl doslova úplně celý růžový. Americký námořník z Louisiany měl však takové štěstí, že se mu tohoto neuvěřitelného krasavce podařilo zachytit, a video nyní zbořilo celý internet.

Fotografie: Pexels

Ve vodách jezera Charles v americkém státě Louisiana žije delfín Pinky, který je, jak již jeho jméno napovídá, úplně celý růžový. Normálně mají delfíni toto zbarvení pouze na břiše, a proto si výzkumníci dlouhou dobu lámali hlavu tím, jak je možné, že se u tohoto jedince objevilo takové zbarvení. S největší pravděpodobností jde však o genetickou poruchu, která naznačuje, že zvíře je albín. Přesto je však Pinky velmi inteligentní, zcela normální delfín, a navíc je naprosto krásný.

Neuvěřitelné záběry

Kromě Pinkyho barvy zůstávala dlouho otevřená také otázka ohledně jeho pohlaví. Mnoho lidí si totiž myslelo, že je tento růžový zázrak kvůli jeho zbarvení samozřejmě samička, což však nebylo do doby, než ho v roce 2007 zachytil během páření na kameru Eric Rue, zcela jasné. „Udělal jsem okolo stovky snímků páření tohoto krásného zvířete, díky čemuž se mi podařilo dokázat, že Pinky je samice! Mimochodem, byl jsem první, kdo ji viděl, a mohu s velkou jistotou říci, že jsem byl první, kdo ji vůbec kdy vyfotil!“

Pinky je velmi zvědavý delfín, který podle louisianských námořníků občas plave pouze pár metrů od jejich plavidel. Teď, když je jasné, že Pinky je samička, odborníci pracují na dalších velkých otázkách, a to zda je tato růžová krasavice těhotná – kdo ví, třeba za nějaký čas bude ve vodách jezera Charles plavat růžových delfínů mnohem více!

Zdroj: PeepsBurgh

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]