Stoletá babička si zkusila pobyt ve virtuální realitě. Její reakce je hitem internetu a dojme vás k slzám

Fotografie: Freepik

Stoletá stařenka si díky virtuální realitě splnila jeden ze svých největších snů. Když její vnučka sdílela pořízené video na sociálních sítích, stalo se okamžitě hitem.

Virtuální realita je poměrně novým technologickým výdobytkem. Pomocí speciálních brýlí a rukavic vám umožní prožít takřka jakýkoliv myslitelný zážitek. Během unikátního prožitku poté nejmodernější technologie vytváří iluzi vizuálních, akustických a hmatových vjemů. Ačkoliv se stává virtuální realita čím dál rozšířenější, stále není úplně běžná. Když si s její pomocí stoletá babička splnila svůj sen, dojemná reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Vnučka zprostředkovala babičce životní zážitek

O životní příběh své stoleté babičky se podělila její vnučka Michelle. Ta na sociálních sítích sdílela video, které zachycuje babiččinu první reakci na pobyt ve virtuální realitě. Není proto divu, že se nahrávka rychle rozšířila mezi uživateli internetu a video se přes noc stalo virálním (vidělo ho bezmála 3,5 milionu lidí). Ovšem samotné vyzkoušení virtuální reality nebyl babiččin cíl, ale prostředek k jeho dosažení.

Fotografie: Pexels

Důchodkyně se narodila a vyrostla v arménském městě Vagharšapat, kde s rodiči pravidelně navštěvovala katedrálu v Ečmiadzinu. Tato katedrála, která v roce 2000 rozšířila seznam památek světového dědictví UNESCO, je duchovním centrem všech Arménů, kteří ji hojně navštěvují.

Nene, jak babičku láskyplně oslovuje její vnučka, nebyla výjimkou. Ovšem poté, co se Nene přestěhovala do Spojených států amerických, o možnost navštívit tuto památku přišla.

Fotografie: Pixabay

Po dlouhých letech, jež žena strávila mimo svoji rodnou zemi, již ztratila naději, že by se do ní ještě vrátila. O to větší překvapení pro ni bylo, když Michelle přišla s nápadem v podobě virtuální reality. Babičce nasadila speciální helmu a s pomocí nejmodernějších technologií jí pomohla ještě jednou navštívit milovanou katedrálu. Pro Nene to byl tak věrohodný zážitek, že se po krátké chvíli i pokřižovala – na okamžik uvěřila, že je skutečně doma.

Stařenčina reakce vás dojme k slzám

Na sdíleném videu je patrné, že v prvních chvílích Nene neví, co se děje. Díky pomoci svých blízkých, kteří sledují to co ona na chytrém telefonu, se však rychle zorientuje. Jakmile se několikrát rozhlédne po vnitřních prostorech katedrály, pokřižuje se. Následně ji ale přepadne nostalgie a stařenka se rozpláče. Když se jí kdosi z příbuzných zeptá, proč pláče, odpoví jen, že katedrála je jednoduše nádherná.

@shmellywellyShe is the most precious sweetheart 🥺 ##fyp ##cute ##grandma ##armenian ##armenia♬ original sound – Michelle

Poté, co se babička dosyta vynadívá na místo, kam se vždy toužila alespoň jednou vrátit, Michelle jí ukáže i jiné scenérie, které virtuální realita nabízí. (Babiččinu reakci na ně dívka rovněž natočila a sdílela ve svém dalším příspěvku.) Při druhém zážitku, kdy si vychutnává pohled z rozhledny do krajiny, je nicméně stařenka mnohem klidnější a celou situaci si náležitě užívá.

@shmellywellyReply to @jaydogtebow1515 some more Nene for everyone 🤍 btw she is hard of hearing, so we are speaking loud so she can hear ##Nene ##fyp ##armenia♬ original sound – Michelle

Zdroj: TikTok / Shmellywelly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]