Nevíte kam vyrazit za sluníčkem?

Určitě znáte ten pocit, když si vybíráte dovolenou a nevíte kam vyrazit. Většina z nás tak hledá inspiraci u přátel, známých nebo rodiny. Velmi oblíbené jsou destinace u moře, kterého si jako středoevropská země moc neužijeme. Proslulé, jsou země Evropy – Chorvatsko, Itálie, Španělsko či Řecko. Rádi bychom vám pomohli s výběrem třeba pro další dovolenou a doporučit místo. Místo, které si dnes představíme, rozhodně stojí za návštěvu a za výběr, kde člověk stráví relaxační dny svého volna.

Kouzelný Rhodos

Rhodos je ostrov mezi Řeckem a Tureckem, blíž k Turecku. Tento ostrov i přes blízkost k Turecku patří Řecku. Ostrov má přibližně 110.000 obyvatel, měnou je pak Euro. Rhodos má několik významných a hodně navštěvovaných částí. Hlavní turistickou atrakcí je hlavní město, které nese stejný název tedy Rhodos. Další jsou například letoviska jako Faliraki, Lindos nebo Koskinou. Ostrov má velkou škálu historických památek, které sahají až do dob starověku. Významné jsou také plavby lodí na další Řecký ostrov Kréta a Kos. Plavba lodí je zde velkou atrakcí a velkým zážitkem, naleznete tam velké množství zátok a útesů. Pokud budete chtít poznat i mimoevropskou kulturu je možnost navštívit nedaleké Turecko. Turecko lze spatřit také z některých pláží Rhodosu, nebo z hlavního města. Na své si přijdou i příznivci adrenalinových sportů. K mání je tu například surfing, a početné množství vodních atrakcí nejen pro děti.

Něco málo z historie

Ostrov byl obydlován už od doby kamenné. První obyvatelé tohoto ostrova byli Kárové, národ pocházející z Asie. Následnými obyvateli byli Minójci pocházející z již zmíněného ostrova Kréta. Rhodos ovládli a v podstatě založili města jako Lindos, Lalysos a Kamiros. Poté byl na malou chvíli Rhodos pod vládou Perské říše, později se osvobodil a dostal nynější jméno Rhodos.

Fotografie publikována se svolením PEvgeni Dinev Photography/FreeDigitalPhotos.net