Manželka zaslechla z garáže podivné zvuky. Když se podívala, co tam její muž provádí, zůstala dojatá

retro auta bouračka
Fotografie: Unsplash

Po tragické nehodě čelila rodina krutým zkouškám, ale dokázali, že láska dokáže přemoci všechno. Brad Soden a jeho žena Liz se vypořádávali s těžkými problémy a jejich úsilí je inspirativní.

Brad žil společně s manželkou Liz a svými třemi dětmi žili ve Phoenixu, Arizona, USA a jako rodina vedli šťastný život. To se však 15. srpna 1999 změnilo, když se jim stala náhlá nehoda. Brad, Liz a děti byli totiž na výletě v rodinném autě, když náhle explodovala levá přední pneumatika. Liz ztratila kontrolu nad autem a vyjeli ze silnice. Děti naštěstí vyvázly z nehody s lehkým zraněním, ale Brad si zlomil nohu. Pro Liz však byla situace tragická, jelikož si poranila míchu a ochrnula od pasu dolů.

Krušné časy pro rodinu otevřely vrátka světlým zítřkům

Liz podstoupila operaci a probudila se s hroznou zprávou, že už nikdy nebude moci chodit. Požádala Brada, který byl v té době jejím přítelem, aby ji opustil a našel si „normální, zdravou ženskou.“ Brad ji překvapil tím, že si klekl a požádal svoji nejmilovanější přítelkyni o ruku. Liz v dojetí návrh přijala a brzy po incidentu se vzali. Bradova žena čelila mnoha výzvám, ale měla podporu celé své rodiny. Jednoho dne se Brad dokonce rozhodl, že navrhne pro svoji ženu vozík na míru, který by zvládl i ten nejdrsnější terén.

Po mnoha hodinách tvrdé práce v garáži se Bradovi podařilo vytvořit pro Liz jedinečný invalidní vozík. Vynález objevila technologická společnost NPC Robotics, která postavila prototyp podle Bradova modelu. Vozík byl tichý, rychlý a zvládl i náročný terén. Místo toho, aby Liz zaostávala, když se rodina vydala na výlet, měla možnost se přidat a zažít dobrodružství s nimi.

Ponaučení z pevného rodinného pouta

Bradova láska k Liz se projevuje nejen vynálezem invalidního vozíku, ale také jeho schopností překonávat výzvy a nevzdávat se. Dnes Brad pokračuje ve výrobě vlastních invalidních vozíků pro ty, kteří je potřebují. Šíří tak naději a dodává inspiraci lidem v podobných situacích. Sám si je totiž vědom, že případů s podobným příběhem je spousta.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]