Optický test pro chytré všeználky: Jen 1 člověk ze 100 zvládne na fotografii najít kočku

fotografie strom

Vizuální hádanky jsou v poslední době velmi oblíbenou aktivitou. Nemusí se vždy jednat o kreslený obrázek, který máme rozluštit, díky tomu, že žijeme v digitální době, může jít i o fotografii.

Vizuální hádanky a optické iluze zpochybňují naši mysl a kreativitu, to je jejich primární účelem. Dokáží nás nejen pobavit, ale také zkrátit dlouhou chvíli a zamotat hlavu. Jednou z nich je i na první pohled obyčejná fotografie přírody, která má v sobě ale cosi ukrytého. A naším, na první pohled zdánlivě jednoduchým úkolem, je přijít na to co, ale hlavně kde.

Mistr převleků a skrytého maskování

Nejen chameleon, i další živočišné druhy mohou být přeborníci v maskování a nenápadnosti. Důkazem toho je i oblíbený domácí živočich, obyčejná kočka. Proto, aby se byla schopná ve volné přírodě sama najíst, musí být nejen velmi tichá a nenápadná ve svém okolí, ale mnohdy také dobře maskovaná. Jedině díky těmto vlastnostem může nenápadně číhat na přilétající ptáky a vybrat si, který z nich bude její obětí.

fotografie strom

optická iluze

Pouze 1 člověk z 1000 lidí dokáže plně vidět, co je v této optické iluzi schováno. Jste jedním z nich?

Kočka je milovníkem nejen ptáků, ale také myší. Oba tyto živočišné druhy jsou velmi těžko polapitelné, a proto je zapotřebí, aby byla kočka při svém chování opravdu nenápadná. Jednu takovou, šikovnou kočku, která je opravdu skrytá, dokázal autor této fotografie zachytit. Ke svému úkrytu si vybrala místo, které dokonale splývá s barvou její srsti a tak na první pohled není poznat, že na obrázku nějaké kočka vůbec je.

Obyčejná fotografie, která je skrytým hlavolamem

Při prvním pohledu na tuto fotografii málokoho napadne, že se jedná o hádanku. Je zapotřebí na chvilku se soustředit a ukrytý živočich neunikne naší pozornosti. Na první pohled je na fotografii jasné zřetelná modrá obloha i malebný strom. Nenápadná kočka, která se zde ukrývá, ale zůstává našim očím alespoň chvilku ukrytá.

fotografie strom kočka

Vizuální hádanka tohoto typu cílí hlavně na naši schopnost rychlého rozpoznávání a analýzy. I díky tomu je takovýto druh hádanky velmi oblíbeným nástrojem personalistů. Jedná se totiž o skutečný test naší rychlosti, bystrosti a schopnosti vizuálního rozpoznání podobných objektů. Dokázali jste kočku najít bez nápovědy, nebo vás výsledek tohoto testu překvapil?

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]