Odmítl típnout cigaretu na benzínce, obsluha ho postříkala hasicím přístrojem. Záznam z bezpečností kamery

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution 2.0

To, že je kouření nezdravé, není novinka. Cigaretové nedopalky však mohou představovat skutečné nebezpečí požáru a jeho následky mohou být fatální.

Majitel čerpací stanice se stal známý kvůli tomu, že přijal drastická opatření proti neukázněnému zákazníkovi. Záběry z průmyslových kamer z roku 2017 zachytily okamžik, kdy muž použil hasicí přístroj na zákazníka, který na přední části čerpací stanice kouřil cigaretu. Zhruba dvouminutový videoklip okamžitě získal tisíce zhlédnutí a stal se virálním.

Mnozí si neuvědomují nebezpečí

Když na čerpací stanici v bulharské Sofii vjelo černé auto, vystoupil ze strany spolujezdce mladý muž v bílém tričku a zapálil si cigaretu. Zdálo se, že si muž nepřipouští, že se nachází na čerpací stanici s hořlavými kapalinami. Požár by tedy mohl mít katastrofální následky, ale muž přesto pokračoval v kouření. Video je velmi nekvalitní, podle všeho se však muž v bílém tričku hádá s někým mimo záběr – a zanedlouho zjistíme, kdo to je.

Náhle k němu přistoupí jeden ze zaměstnanců čerpací stanice s hasicím přístrojem. Zaměstnanec si zjevně uvědomil nebezpečí a o několik vteřin později se dozvídáme, proč se video stalo virálním hitem. V komentářích na serveru YouTube si většina lidí myslí, že řešení, které zaměstnanec zvolil, bylo skvělé a spravedlivé, zatímco jiní si myslí, že mohl situaci řešit jinak.

Fotografie: Pexels

„Pracuji na čerpací stanici a opravdu chci v takové situaci udělat přesně tohle. Obvykle cituji svého kolegu, který to řekl starší paní, která kouřila: ‚Paní, není problém, že tady kouříte, problém je, že z vás nebudeme mít žádnou část, kterou bychom mohli pohřbít na vašem pohřbu,‘“ napsal jeden komentující.

Jiný napsal: „Držet zapálenou cigaretu v blízkosti benzínu vyžaduje zvláštní úroveň hlouposti.“ Někteří komentující pod videem psali, že to nebylo příliš rozumné, protože hasicí přístroje CO2 mohou způsobit, že se lidé mohou udusit. Na to zase jiní oponovali tím, že takové riziko hrozí uvnitř, ale ne venku. Podívejte se na video níže a posuďte sami, zda se obsluha zachovala správně, nebo bylo její počínání přehnané.

Zdroj: NDTV