Spláchla svůj diamantový snubní prsten do záchodu. Po 13 letech ho nalezla v nedalekém kanálu

Fotografie: More Shiney / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Snubním prstenům se může stát mnoho podivných věcí. Tento se například se svou původní majitelkou setkal dlouhých 13 let poté, co byl omylem spláchnut do záchodu.

Mary Strand (71) a její manžel David (75) z Minnesoty jsou svoji již 46 let. Před 13 lety ji David překvapil v rámci 33. výročí jejich svatby ohromujícím diamantovým prstenem. Bohužel krásný šperk (jeden velký kámen a 16 menších kolem) jeho manželce nikdy pořádně nedržel na prstu. Jednoho dne jí tak sklouznul z prstu, zrovna když byla na toaletě. Smutná žena si myslela, že tento krásný kousek ztratila navždy, jenže prsten byl stále blízko.

Ztracen v temnotách kanalizace

Ne, teď nemluvíme o nějaké duchovní blízkosti. Ale o tom, že se šperk ocitl v nedalekém kanálu u čističky odpadních vod, která leží necelý kilometr od jejich domácnosti. Příběh ztraceného prstenu a jeho šokujícího znovunalezení sdílela minulý týden dokonce Metropolitan Council, vládní agentura, která se specializuje na služby metropolitních regionů. V roce 2010 se Marie v šoku a hrůze snažila sahat do potrubí, když v něm zmizel její krásný šperk. Byla zcela zoufalá.

Na pomoc přišel i manžel, který vlastní firmu na čištění kanalizace, takže byl skutečně mužem na svém místě. Záchod vymontoval v naději, že se prsten někde zachytil. Dokonce se mu podařilo vpravit do potrubí na dálku asi 60 metrů kameru. Když se nedařilo, kontaktoval pár veřejné služby, zda by bylo možné prohlédnout potrubí. Ani to však nevedlo k úspěchu. Mary tak ztratila veškerou naději a smířila se s tím, že prsten již nikdy neuvidí.

Dcera zachytila výzvu čističky

O 13 let později ji však čekal zcela nečekaný telefonát. V březnu totiž šperk našli tři pracovníci čističky odpadních vod, když se snažili opravit jeden ze strojů. Když prohlíželi nádrže, zachytili záblesk zlata. Spustili tedy týdenní kampaň, jestli se nepřihlásí majitel. Obdrželi stovky telefonátů od rodin, které ztratily nějaké cennosti, ale nikdy nesouhlasil popis kousku. Aspoň do té doby, než si výzvy všimla dcera Mary a Davida a řekla to rodině.

Mary zavolala na radu, nicméně už si po letech prsten tolik nepamatovala. Jakmile ale spatřila fotku, bezpečně ho poznala. Vše pak potvrdili dva klenotníci, kteří srovnali její velikost prstu. Pro ni to bylo jako vyhrát v loterii. Jeden ze šperkařů potvrdil, že šance, že se něco takového stane, jsou minimální. Přestože prsten nevyhnutelně vypadal trochu jinak, Mary podotkla, že stále vypadá naprosto úžasně. Teď se určitě postará o to, aby jí z prstu už nikdy nesklouzl.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]