Operní sopranistka v úctyhodných 96 letech předvedla dechberoucí vystoupení s křišťálově čistým hlasem

Fotografie: iStock

Oblíbená operní sopranistka se věnovala hudbě celý svůj život. Od 6 let brala hodiny klavíru a ve věku 96 let předvedla dechberoucí vystoupení, po němž měli lidé husí kůži po celém těle.

Italská sopranistka Magda Olivero měla ve svých 96 letech jeden z nejpozoruhodnějších operních hlasů své doby. Přestože Olivero zemřela v roce 2014, její neuvěřitelný talent je stále jedním z nejvyhledávanějších na internetu a hýbe celým světem. Skutečný talent totiž nikdy nezestárne. Její hlas obstál ve zkoušce času a stále těší většinu jejích fanoušků.

Poslední sopranistka verismu

Magda vystupovala v Itálii každý rok 15. srpna, na tradiční italský svátek Ferragosto, jenž je dnem pracovního klidu. Zpívala v kostele Solda, italsky zvaném Parrocchia di Solda. Magda bývá označována jako „poslední sopranistka verismu“ a dodnes je považována za jednu z největších zpěvaček 20. století.

Zpívala do poslední chvíle

Magdina úžasná technika jí umožnila dlouhou a prosperující kariéru. Své poslední veřejné vystoupení předvedla ve věku úctyhodných 99 let. Obvyklý důchodový věk zpěváků je téměř o půl desetiletí dříve. Magdiny výkony nicméně sklidily půlhodinový potlesk ve stoje a byly opěvovány i v pozdějších letech operní pěvkyně.

Fotografie: Pexels

Poslední představení se konalo v den Nanebevzetí Panny Marie v roce 2006, ve kterém Magda Olivero zazpívala 2 náboženské písně s nepopiratelnou oddaností svému řemeslu. Její hlas je andělský, silný a vášnivý, když zpívá Franckovu „Panis Angelicus“. Křišťálově čistá kvalita a tón jejího hlasu stačí, aby člověku běhal mráz po zádech.

Dům plný kytic

Když Magda 25. března 2014 vydechla naposledy, její milánský dům byl zahalen kyticemi. Přišly snad ze všech koutů světa. Byla považována za jednu z největších a nejslavnějších sopranistek své doby a celý svět ji miloval až do jejího poslední dne. I po něm. Byla nejen skvělou zpěvačkou, ale i úžasným člověkem.

Podívejte se na její dechberoucí vystoupení na níže uvedeném videu:

Zdroj: Gesellschaft