Jakým směrem tato postava běží? Zrádná optická iluze

mario schody iluze

Jakmile se podíváte na obrázek, hlavního hrdinu pravděpodobně poznáte, i když ho vidíte zezadu. Mario je taková legenda, že ho znají i lidé hrami naprosto nepolíbení.

Kromě svého herního prostředí se objevuje ve filmech, seriálech, v mobilních aplikacích a všude jinde. S příchodem sociálních sítí se nevyhnutelně objevil v tisících skečů, hádanek, vtipů a dalšího obsahu. V základu jde o fiktivní postavu herní série Super Mario a současně také maskota firmy Nintendo. Jeho tvůrcem je herní designér a producent Šigeru Mijamoto a prvně byl představen roku 1981 ve hře Donkey Kong. Je mu tedy už nějaký ten pátek.

Jedna z nejpopulárnějších postav

Pozdější vývoj ukázal, že hlavní postavou této hry byl Mariův otec, který před nebezpečím zachraňoval jeho matku Pauilne. Od roku 1995 pak postavu Maria dabuje Charles Martinet. Za svůj život se tento instalatér s čepicí objevil ve více jak 200 hrách. Je mu 24 let a je to malý zavalitý mužík. Na tomto obrázku ho vidíte běžet po točitých schodech věže, aby zachránil princeznu. Jenže není zřejmé, zda běží nahoru nebo dolů. Kudy to bude?

Většinou se snaží zachránit princeznu Peach před ďábelským Bowserem. Na jeho cestách ho také velmi často provází jeho mladší bratr Luigi. Typickým Mariovým oblečením jsou modré montérky, červené tričko a červená čepice s písmenem M. Když ale debutoval v Donkey Kongovi, byly barvy převrácené. Krom vzhledu ho charakterizuje především skákání. Kromě dosažení vysokých míst je to také jeho způsob boje proti různým nepřátelům.

Ach ta zatracená noha

Ty Mario likviduje tak, že jim skáče na hlavu, klasickým příkladem je želva. V některých herních verzích má k dispozici i několik zbraní, obvykle jde o velké kladivo. Dále má v arzenálu kouzelné schopnosti, většinou zaručené předměty, které po cestě sebere. Jste už schopni odpovědět na otázku? Na první pohled to vypadá, že Mario běží dolů. Když se ale podíváte na jeho levou nohu, je v poloze, která by byla při běhu z kopce nemožná.

mario schody iluze řešení

Což znamená, že ačkoli to může vypadat podivně, Mario opravdu běží po schodech nahoru. Tak jen doufejme, že i na této výpravě má nějaké své speciální schopnosti. Obvykle je získá od barevných hub, které na svých cestách potká. Ty ho mohou zvětšit, květiny mu dovolí střílet ohnivé koule. Asi nejvíce se hodí hvězdička, která mu na nějakou dobu propůjčí nezničitelnost. Ani to ale nemusí stačit, aby vždycky dosáhl svého cíle a zachránil Peach.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*