Matka začala kojit malého syna před proskleným pavilonem orangutanů. Mateřská reakce samice na sebe nedala dlouho čekat

Fotografie: Missvain / Creative Commons / Attribution 2.0

Nevšední zážitek si odnesla jedna mladá maminka po návštěvě zoo. Video dokazuje, že mateřská láska provází nejen lidské jedince, ale celou zvířecí říši.

Okamžik, který ukazuje, že nejsme zase tak odlišní od jiných primátů, alespoň pokud jde o základní instinkty a lásku k mláděti. Přesvědčila se o tom mladá maminka při návštěvě zoo se svým malým čtyřměsíčním synem. Když ho kojila před výběhem orangutanů, jeden z nich se zachoval velmi nečekaně.

Gorila se přesunula ke sklu a pozorovala matku

Třicetiletá Gemma Copelandová z Velké Británie si z manželem a malým synem udělali krátký výlet do Vídně. Rozhodli se navštívit místní zoo Schönbrunn. Jaký zážitek si odsud odvezou, ani ve snu nečekali. Když si Gemma sedla k prosklenému pavilonu s orangutany spolu se synem, kterého měla přivázaného šátkem, velmi zaujala jednu samici orangutana.

Ta si vzala kus látky, který jí sloužil jako podložka na sezení, a přenesla si ho přímo ke sklu, kde seděla Gemma. Sedla si a začala matku i dítě zvědavě pozorovat. Dělilo je jen pár centimetrů. Gemma vytáhla malého synka ze šátku a ukázala ho opici. Ta s velkým zaujetím střídavě koukala na ni a na chlapce. Malý si však v tu chvíli řekl o kojení.

Seděla u ní téměř půl hodiny a hlídala ji

Gemma viděla, že v okolí není moc lidí, a tak synka začala kojit přímo před zraky orangutana. Vzpomíná, jak cítila, že mezi nimi vzniká zvláštní pouto: „Způsob, jakým orangutan reagoval, mi vyrazil dech, pořád se na mě dívala, pak na mého syna a pak zase zpátky. Seděla u mě asi půl hodiny, pořád hladila sklo a lehla si vedle mě, jako by mě chtěla podepřít a ochránit. Tento moment utlumil ostatní zvířata i návštěvníky, všichni jen tiše přihlíželi.“

I ostatní návštěvníci zaznamenali, že se tu děje něco, co se jen tak nevidí. Všichni ohromeně sledovali dojemné chování této samice. Gemma byla také pohnutá a věděla, že je to právě kojení a péče o její dítě, co samici tolik zaujalo. Jako by se obě propojily na úrovni, kterou mohou pociťovat jen matky, bez ohledu na živočišný druh.

Samice nedávno porodila mrtvé mládě

Později se Gemma dozvěděla, že tato samice nedávno přišla o své narozené mládě. A to byl kousek do skládačky. Nejspíše proto byla tak zaujatá mládětem, přestože nebylo její. Někteří lidé v komentářích zmiňovali, že zvířata v tlupě instinktivně chrání kojící matku, která je v tu chvíli více zranitelná. Samice tak nejspíše stála na stráži, aby se kojící matce a jejímu dítěti nic nestalo.

Fotografie: Freepik

Na dojemné video se můžete podívat níže. Během chvíle ho začali sdílet tisíce lidí. A někteří přidávali své vlastní zkušenosti a zážitky, které sami zažili. Jedna žena se svěřila, že hledala klidnější místo, kde by nakojila svého syna. Když k ní přišla samice orangutana a začala kojit své mládě. Žena je přesvědčena, že zvíře instinktivně rozpoznalo situaci a přišlo jí ukázat, že může dítě nakojit kdekoliv, stejně jako ona.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*