Opilá žena spadla v ZOO přes zábradlí rovnou do lvího výběhu

Fotografie: koorosh B / Creative Commons / Attribution 2.0

Silně opilá návštěvnice zooparku nedbala na výstražné cedule a přelezla plot rovnou do lvího výběhu. Lékaři nyní bojují o záchranu její ruky.

Přestože zoologické zahrady dbají o bezpečnost návštěvníků, v tomto případě to nepomohlo. Silně opilá žena totiž začala přelézat zábranu výběhu asi metr od cedule s nápisem „Nepřelézejte ploty“. Během chvíle se tak ocitla ve lvím výběhu a ten se do nevítané návštěvnice hned pustil. I přes rychlý zásah ošetřovatelů však žena utrpěla velmi vážné poranění ruky.

Muži ihned přibíhají na pomoc, ale ruku už má potrhanou

Událost se odehrála v zooparku v ruském městě Ussurijsk. Na kamerovém záznamu je vidět žena, která je evidentně silně podnapilá. Pohybuje se v blízkosti lvího výběhu a v jednu chvíli se rozhodne přelézt zábranu. Přestože blízký nápis toto jednání zakazuje, ona zvedne nohu a nejdříve ji na zábradlí položí. Během několika vteřin přepadává na druhou stranu, kde sedí lev, jenž její počínání nenechá bez odezvy.

Rovnou se do ní pustí. V blízkosti se pohybují tři muži, kteří okamžitě přibíhají k místu neštěstí. Než se však podaří lva zahnat, žena už má velmi vážně zraněnou ruku. Ošetřovatelé jí poskytnou první pomoc a žena je okamžitě odvezena do nemocnice, kde pobývá dodnes. Zda se podaří její ruku zachránit, zatím není zcela jasné.

Byla zaměstnancem varovaná, aby se uklidnila

Zoo se k incidentu vyjádřila na svých stránkách a upřesnila, že žena zde byla v doprovodu dvou přátel. Jeden ze strážců zoo si všiml, že žena je silně podnapilá a nechová se tak, jak by se slušelo. Důrazně ji i její společníky upozornil, že pokud se neuklidní, budou ji muset z parku vyvést. Její dva přátelé ji tedy vzali podpaží a zdálo se, že se o ni postarají. Pak ji ovšem z neznámého důvodu pustili a nechali samotnou.

A žena si to namířila rovnou ke lvovi. Ani křik zaměstnanců, kteří situaci viděli, ji neodradil od těchto pokusů. „Situace je hrozná a v první řadě se velmi obáváme o lidské zdraví. Nyní bude zahájeno trestní stíhání incidentu. Přátelé, morální podporu potřebujeme víc než kdy jindy. Pevně ​​doufáme, že vše dobře dopadne. Zatím velká prosba pro všechny: nenavštěvujte prosím místa, byť zdánlivě absolutně bezpečná, pod vlivem ALKOHOLU,“ doplnili správci zoo v reakci na nešťastnou událost.

Její nezodpovědnost možná bude mít pro zoo následky

Přestože zoo žádná bezpečnostní opatření neporušila, bude nejspíš čelit vyšetřování. Správci děkují za podporu lidí, kteří chápou, v jak těžké situaci se nyní nachází a že je v ohrožení i samotný lev Aristo. Není vyloučeno, že by úřady mohly požadovat jeho utracení. Po silných záplavách před pěti lety tak tato menší, spíše rodinná zoo čelí další výzvě. Naštěstí mají silnou podporu od milovníků zvířat, kteří tuto organizaci velmi vychvalují. O zvířata se tu totiž starají s láskou a je to vidět na každém kroku.

Zdroj: DailyMail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]