Milovaná česká zoo přišla s nejtemnější zprávou. Nejoblíbenější zvíře zemřelo za podivných okolností

Fotografie: Free.riders / Public domain

Jednu z největších a z nejznámějších zoologických zahrad u nás zasáhla nečekaná a velmi smutná zpráva. Jedno z oblíbených zvířat se nám v Liberci již spatřit nepoštěstí.

Liberecká zoologická zahrada je nejstarší zahradou, kterou najdeme v České republice. Mezi její nejvzácnější zvířata patří bílí tygři a lachtani hřivnatí. Smutná zpráva, jež nyní zoologickou zahradu zasáhla, je právě proto přímo zdrcující. Jedno z těchto vzácných zvířat uhynulo a to ve věku pouhých 16 let.

Ohrožený druh, který najdeme v českých zoo

Podle webu Botany je lachtan hřivnatý mořskou šelmou, která pochází z Jižní Ameriky. Samec a samice se od sebe výrazně liší a to nejen hmotností, ale i tím, že samec má výraznou hřívu. Tento druh lachtana je považován jako málo početný, ve volné přírodě najdeme asi 450 tisíc jedinců tohoto druhu. V zajetí jej najdeme i v České republice, a to v zoologické zahradě Liberec a Zlín.

Lachtan hřivnatý se podle informací na webu Zoo Liberec dožívá 25 let, o to šokující bylo zjištění, že jejich samice zemřela ve věku pouhých 16 let. Mano se v zoologické zahradě narodila v roce 2008, strávila zde tedy celý svůj život. Mano nevykazovala žádné známky nemoci nebo stárnutí, byla nalezena ve svém výběhu mrtvá naprosto bez očekávání.

Ošetřovatelky ze zoo zůstaly uvězněny ve výběhu se zuřící gorilou. Zázrakem je zachránil geniální nápad

Dosud nezjištěná a neobjasněná příčina

I přesto, že její tělo bylo převezeno k pitvě, nebylo zjištěno nic, co by její náhlou smrt způsobilo. Nyní se čeká na podrobné laboratorní výsledky, které by měly objasnit, co bylo příčinou náhlého úmrtí. Vzhledem k jejímu odchodu se nyní vy výběhu vyskytuje pouze 15 letý Hugo, její celoživotní chovný partner.

Lachtan
Fotografie: Pexels

Jedná se o opravdu smutnou zprávu, která zasáhla nejen zaměstnance zoologické zahrady, ale také její fanoušky. O to horší je skutečnost, že smrt přišla náhle, bez předchozího varování a do dnešního dne není objasněna. Nejedná se o jediné nezvyklé chování a osud zvířete, o němž jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali. Psali jsme také o koni, který začal vykazovat podivné chování.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]