Zemřela televizní legenda, která se stala symbolem celé stanice. Mění se celý vysílací program

Fotografie: Sevela.p / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Smutná zpráva zasáhla rakouskou televizi ORF i fanoušky. Ve věku 88 let zemřel oblíbený herec a moderátor. Televize kvůli jeho úmrtí mění celý vysílací program.

Web TN informoval o úmrtí Thaddäuse Podgorského, který se nesmazatelně zapsal do paměti rakouských diváků. Na televizi ORF pracoval od roku 1955 a několik let ji také vedl. Byl mimořádně všestranný. Působil jako herec, moderátor, scenárista i autor televizních pořadů. Úmrtí této významné osobnosti reflektuje i jeho mateřská televize, která upraví celý vysílací program, aby si diváci oblíbeného moderátora mohli připomenout.

Pro ORF pracoval od jejího vzniku

Thaddäus Podgorski se narodil 19. července 1935 ve Vídni. „Jako generální ředitel ORF v letech 1986 až 1990 byl Podgorski zodpovědný za bohatství ORF. Po desetiletí formoval rakouskou televizi – mimo jiné jako hlasatel, moderátor, novinář a herec. Zpravodajskému formátu stanice dal název ‚Čas v obraze‘, který platí dodnes,“ popisuje jeho nesmazatelný přínos pro rakouskou televizi deník Heute.

Na ORF působil již od roku 1955. Zde vytvořil a moderoval několik oblíbených pořadů. V roce 1972 byl jmenován sportovním ředitelem ORF a v roce 1986 převzal na čtyři roky vedení celé televize. Za tu dobu zde učinil mnoho důležitých rozhodnutí, která se však ne vždy setkala s pozitivním přijetím.

Do uměleckého nebe odešel autor největších hudebních hitů, které ve zlatém období poslouchal každý z nás

Jeho všestrannost byla obdivuhodná

Kromě toho se Podgorski věnoval také herectví, a to nejen v televizi, ale i v divadle. Byl také scenáristou a režisérem. „Byl herec, amatérský boxer, závodní jezdec, režisér, spisovatel a také jeden z nejlegendárnějších televizních mozků v této zemi. Někdy není tak snadné zařadit Teddyho Podgorského do kategorií, jeho kariéra má tolik podob,“ popisuje ORF jeho mimořádnou všestrannost.

O tom, že byl Thaddäus Podgorski pro televizi ORF legendou, svědčí i fakt, že mění kvůli jeho úmrtí celý týdenní televizní program. Zařadí do vysílání několik dokumentů o této významné osobnosti a rovněž se diváci budou moci podívat i na několik pořadů, ve kterých účinkoval. Thaddäus Podgorski zemřel 16. března ve věku 88 let. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nedávném úmrtí hvězdy kultovního seriálu Derrick, který Češi milovali.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]