Zemřela hvězda kultovního seriálu, který čeští diváci s nadšením sledovali desítky let

Fotografie: Sevela.p / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Do uměleckého nebe odešel v pondělí 25. března herec, který se nesmazatelně zapsal do srdcí českých diváků. Kultovní krimiseriál, kde hrál hlavní roli, se vysílal přes 20 let.

Odešla hvězda oblíbeného německého krimiseriálu Fritz Wepper. Bylo mu 82 let. V posledních letech trpěl zdravotními obtížemi a v březnu se rozhodl odmítnout léčbu, která by mu prodloužila život. Smutnou zprávu oznámila podle TNCZ jeho manželka Susanne Kellermannová. Postava Harryho Kleina jej proslavila nejen v Německu, ale seriál vysílaný přes 20 let se zařadil k těm oblíbeným i u nás.

Seriál Derrick si získal fanoušky po celém světě

Fritz Wepper, narozený 17. srpna 1941 v německém Mnichově, začal svou hereckou kariéru v mladém věku. Díky svému talentu a všestrannosti získal celou řadu filmových a televizních rolí během 60. a 70. let. Bylo to však jeho ztvárnění inspektora Harryho Kleina v krimi seriálu „Derrick“, které upevnilo jeho postavení televizní ikony.

Tento kultovní německý seriál, jenž se vysílal v letech 1974 až 1998, si získal fanoušky po celém světě. Od ostatních kriminálních dramat své doby se odlišoval důrazem na psychologickou hloubku a vývoj postav. Zejména postava inspektora Kleina představovala jedinečnou směs vtipu, inteligence a empatie, která u diváků rezonovala.

Za znepokojivých okolností zemřela milovaná herečka. Fanoušci a kolegové se dožadují spravedlnosti

Za svou kariéru získal řadu ocenění

Za svůj herecký talent získal celou řadu ocenění, včetně Zlatého glóbu za nejlepší cizojazyčný film. Jak uvádí Wikipedie, od roku 2002 až do zrušení pořadu v roce 2021 hrál Wepper záludného a úskočného, ​​ale nakonec dobrosrdečného starostu Wolfganga Wöllera v televizním seriálu Um Himmels Willen, jenž byl po mnoho let jedním z nejsledovanějších německých televizních seriálů.

V posledních letech trpěl herec zdravotními problémy, které jej upoutaly na invalidní vozík. Poslední týdny života trávil v hospicu v Horním Bavorsku, kde také 25. března ráno zemřel ve věku 82 let. Zprávu o jeho úmrtí přinesla jeho 49letá manželka Susanne Kellermannová, s níž měl 12letou dceru Filippu. Z prvního manželství měl ještě dceru Sophii, se kterou si zahrál v krimiseriálu Mord in bester Gesellschaft.

Fritz Wepper se v březnu rozhodl ukončit léčbu, která by mu prodloužila život. Podle jeho ženy „Fritz klidně usnul“ v pokoji, jejž vyzdobila jeho malá dcera spoustou svých obrázků. Wepper se nezapomenutelně zapsal do srdcí německých diváků, ale i u nás má stále celou řadu fanoušků. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o úmrtí hvězdy kultovního filmu Hvězdné války.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]