Ošetřovatelky ze zoo zůstaly uvězněny ve výběhu se zuřící gorilou. Zázrakem je zachránil geniální nápad

Fotografie: Jan Polák / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

V této zoologické zahradě došlo k nedorozumění mezi ošetřovateli. Gorila byla do výběhu vpuštěna dříve, než dvě ošetřovatelky stačily odejít. Návštěvníci se mohli jen modlit.

Opravdu nebezpečnou situaci zachytil na kameru jeden návštěvník zoologické zahrady Fort Worth v americkém Texasu. Dvě ošetřovatelky zůstaly podle deníku Newly uvězněné ve výběhu s rozzuřenou gorilou. Návštěvníci se mohli opravdu jen modlit, aby se jim nic nestalo. Musely postupovat takticky a velmi obezřetně, aby gorilu příliš nedráždily. I když byl incident mimořádně znepokojivý, naštěstí se obešel bez újmy na zdraví.

Gorila byla vpuštěna do výběhu dříve

Tato nebezpečná situace se odehrála v ZooFortWorth v americkém Texasu, jak informoval USAToday. Záběry jednoho z návštěvníků ukazují, jak se gorila, která měla být zavřená ve vnitřní ubikaci, dostává do výběhu a rozbíhá se proti první ošetřovatelce, kterou spatří. Ta naštěstí zvládne rychle uprchnout k bočním dveřím a schová se za ně. 34letá gorila Elmo se zastaví a ženu ve dveřích pozoruje. Ta zatím potichu vyčkává a snaží se pomoci kolegyni, jež zůstala rovněž uprostřed výběhu a nemá kam utéci.

Jeden z ošetřovatelů si stoupne za sklo pro návštěvníky a snaží se přilákat gorilu k sobě, aby se druhá ošetřovatelka mohla také dostat do bezpečí. Gorila muže za sklem nejprve pozoruje a pak se proti němu rychle rozběhne. Ošetřovatelka se tak může alespoň o kousek posunout, ale moc si nepomůže. Mezi ní a půl tuny vážící gorilou je jen strom.

V lese našla maličké stvoření, kterému se rozhodla pomoci. Odborník ji varoval, že udělala obrovskou chybu

Návštěvnice se nahlas modlí

Návštěvníci pozorují celou scénu z bezpečného místa. Ani oni netuší, jak by mohli uvězněné ženě pomoci. A tak je jen ve videu slyšet, jak se jedna z návštěvnic usilovně modlí: „Pane Bože, zachraň ji, pane Bože zachraň ji!“ Nikdo netuší, co se stane. Ošetřovatelka se snaží nedělat prudké pohyby a je velmi obezřetná. Když se gorila rozběhne jejím směrem, na nic nečeká a vrhne se k únikovým dveřím, kde na ni čeká její kolegyně.

@ben306069 Shocking moment two keepers where left in an enclosure with Elmo a male silverback at the fort worth zoo #shocking #fortworthzoo #silverback #scary #zoo #zookeeper #gorilla #fyp #fortworth #elmothegorilla #exposed #coverup ♬ original sound – Ben306069

Všechno nakonec dobře dopadlo. Nikdo ani nechtěl domyslet, co by se stalo, kdyby gorila opravdu zaútočila. Mnoho lidí v komentářích však upozorňovalo na to, že gorila určitě nechtěla nikomu ublížit. Byla zmatená stejně jako dvě ošetřovatelky, protože najednou se v jejím výběhu objevili lidé, na které nebyla zvyklá. Nejspíš si tak jen chránila své teritorium. I když gorily mohou působit zlověstně, málokdy napadnou člověka. Na SvětěKreativity jsme psali o případu tříletého chlapce, který spadl do výběhu goril. Na tuto návštěvu nezapomene do konce života.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]