Dojemné setkání pětitýdenního miminka s gorilou v zoologické zahradě. Video ukazuje opravdovou lásku, která nezná hranice

Fotografie: Freepik

Není pochyb o tom, že zvířata mohou projevovat lásku a péči nádherným způsobem. Dokonalým příkladem je video z bostonské zoo, které se během chvíle stalo skutečným hitem na internetu.

K dojemnému setkání došlo, když se Emmily Austin z Jeffersonu ve státě Maine posadila se svým pětitýdenním synem Canyonem vedle výběhu goril v bostonské zoologické zahradě Franklin Park. Na záběrech, které natočil Emmilyn manžel Michael, je vidět, jak gorila Kiki přitiskla obličej k oknu výběhu, aby si Canyona prohlédla zblízka. Devětatřicetiletá gorila nížinná porodila v říjnu své páté mládě, prvního syna, který dostal jméno Pablo.

Úžasné záběry ze zoo

Emmily Austin se jednou vydala do bostonské zoo Franklin Park se svým pětiměsíčním dítětem. Gorila Kiki však od něj nemohla odtrhnout oči. Byla lidským mládětem tak fascinována, že ho chtěla pohladit a chytit za ruku. Chlapec mezitím sladce spal v matčině náručí. Emmily nejprve nechápala, proč se gorila o její dítě tolik zajímá. Brzy se však ukázalo, že sama Kiki je maminka, která se stará o své malé děti. V jednu chvíli ukázala přes sklo své dítě jménem Pablo. Je to Kikin pátý potomek. Narodil se v říjnu.

Fotografie: Freepik

Bylo to tak sladké. Více než pět minut jen seděla, pozorovala ho a láskyplně se na něj dívala. Vypadala, jako by byla zamilovaná. Ukázala své dítě mému dítěti. V jejích očích byly vidět emoce,“ vzpomíná Emmily. Pětiměsíční chlapeček Canyon bohužel celé setkání se zvířetem prospal, ale maminka trvá na tom, že to nebyla jejich poslední návštěva zoo.

Záběry vidělo již více než půl milionu uživatelů

V pozadí je slyšet několik lidí, kteří vykřikují „Panebože!“, když gorila přistoupí ke sklu. Kiki ťuká na okno a ukazuje na Canyona, zřejmě se ho snaží držet za ruku a nemůže odtrhnout oči od chlapečka, který po celou dobu setkání spí. Žena v pozadí říká: „To je tak roztomilé,“ než paní Austin ukáže za Kiki a řekne: „Podívejte se na její dítě.“ Asi po čtyřech minutách Kiki zvedne Pabla, aby ho ukázala návštěvníkům.

Fotografie: Freepik

Paní Austin řekla, že když ten den vešla do zoo, nikdy by ji nenapadlo, že zažije něco takového. Bylo to tak krásné, rodina pak ze zoo odcházela plná dojmů a nadšení. Manžel Michael sdělil, že mu jeho žena neustále říkala, že gorila Kiki vypadá, že má o mládě velký zájem, ale on si myslel, že si to jen namlouvá. Když ale navázala oční kontakt s Kiki, znovu zvedla Canyona a zamávala na ni, pak Kiki popadla Pabla a dala si ho na nohu, aby ho přenesla k nim.

Podívejte se na video níže:

Zdroj: YouTube / Michael Austin

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]