Mladík se během návštěvy zoologické zahrady pokusil napálit opici, ta mu to ale bez milosti vrátila

Fotografie: Pexels

Opice jsou inteligentní tvorové a neměli bychom si z nich dělat srandu. O tom se během jednoho letní dne přesvědčil i mladý muž, který se rozhodl navštívit zoologickou zahradu.

Během letních měsíců se velmi často vydáváme do zoo. Z jedné japonské zoo se do světa dostalo video, které znázorňuje, jak bychom se rozhodně při návštěvě těchto parků neměli chovat. Na videu je zachycen mladík, který potichu přistupuje k opici sedící na zábradlí kolem rybníku.

Fotografie: Pexels

Nečekaný následek nevinného žertu

O tom že karma existuje a přátelé se musí podporovat, se přesvědčil turista v japonské ZOO. Pro pobavení okolních lidí chtěl do vody strčit opici sedící na zábradlí. To se mu ale vymstilo. Opice nejenže do vody nespadla, ale okamžitě se rozhodla tento čin turistovi vrátit.

Fotografie: Pexels

Rozeběhla se proti němu, což mladíka vyděsilo a začal před opicí panicky utíkat. Vběhl do dveří přilehlé budovy a zůstal zde schovaný. Opice si před tuto budovu stoupla a čekala. Zároveň dokázala informovat své kamarády o vzniklé situaci a ti jí přišli na pomoc. Budovu rázem obklopili celkem tři opice.

Ponaučení je jasné, nikdy nepodceňujte sílu přírody

Na videu jsou vidět i ostatní lidé, kteří se celé situaci smějí. Je tedy jasné, že opice není agresivní vůči lidem, čeká jen na konkrétního člověka. Bohužel na videozáznamu není zveřejněno, co se dělo dál. Můžeme se tedy jen domýšlet, jak nakonec spor mezi opicí a nevychovaným mladíkem dopadl. 

Fotografie: Pexels

Budiž nám tento příběh ponaučením, že zvířata ve skutečnosti nejsou tak hloupá, jak si o nich my lidi myslíme. Občas bychom si měli uvědomit, že opravdu nejsme nejmocnější na této planetě a nemá smysl dráždit další živé tvory. Čin, o který se mladík pokusil byl nejen neúspěšný, ale také nebyl vůbec vtipný.

Zdroj: DailyMail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]