Ořechové listy jako zázračné přírodní léčivo: Můžete jimi vyléčit až 15 závažných onemocnění

Ořechové listy přináší řadu zdravotních benefitů, které mohou vyléčit i velmi závažná onemocnění. Zde najdete ty nejzajímavější z nich.

Většina lidí pravděpodobně zná blahodárné účinky vlašských ořechů, avšak málokdo si uvědomuje, že stejně užitečné mohou být i jejich listy. Ty totiž obsahují řadu vitamínů, glukosidy, flavonoidy, karotenoidy a aromatické silice, které posilují srdce, podporují správnou funkci cév, zlepšují metabolismus a snižují hladinu cukru v krvi. Kromě toho pak mají také antibakteriální a antiseptické účinky – při aplikaci na rány tak mohou urychlit jejich hojení a také pomáhají léčit záněty a kožní plísně

Sklizeň a sušení ořechů

Ořechové listy byste měly sklízet koncem května a začátkem června – v tomto období jsou již plně vyvinuté. Vždy se však také musíte ujistit, že listy nejsou nemocné. To znamená, že na nich nesmí být žádné zbarvení ani jiné příznaky, které jsou rostliny nepřirozené. Při sklizni listů pak následně musíte oddělit od stonku. Jakmile budete mít hotovo, můžete je uložit na tmavé a vzdušné místo, kde budou moci schnout.

listy a plod ořešáku

Dobře usušené listy by nikdy neměly ztratit zelenou barvu (ty, které zhnědnou, je třeba okamžitě vyhodit). Jakmile budou dostatečně usušené, vložte je do sklenice nebo jiné těsně uzavíratelné nádoby. Takto připravené listy můžete začít užívat – podporují léčbu tuberkulózy a jejích derivátů, mají podpůrné léčebné účinky při dně, chudokrevnosti, chronické únavě, bolestivé menstruaci, pohlavních chorobách, zánětech trávicího traktu, křivici nebo ekzémech.

Nálev ze sušených ořechových listů

Do sklenice vložte lžíci drcených ořechových listů, zalijte je 250 ml vroucí vody a vše vařte jednu hodinu. Scezený nápoj pijte 3x denně po 1/3 sklenice, a to nejlépe před každým jídlem. Užívat byste jej měli zejména při průjmech, zánětech a krvácení v trávicím traktu. Pokud vás trápí akné nebo záněty, lze nálev také použít jako obklad na pokožku. Za tímto účelem namočíme gázu a přiložíme ji na postižené místo.

Odvar z ořechových listů

Příprava odvaru z ořechových listů vypadá následovně:

  • Vložte polévkovou lžíci sušených listů a zalijete je 0,5 litru vlažné vody. Celou směs zahřívejte 10 minut, aniž byste ji nechali vařit.
  • Poté je odstavte z ohně a počkejte dalších 5 minut.
  • Výsledný odvar lze použít k výplachům úst a dásní, obkladům z odvaru a máčení nohou (odvar vám dokáže pomoci zejména s léčbou pásového oparu, nadměrného pocení nohou, při lymfadenitidě, cystitidě a mastitidě)

Pro zlepšení stavu pokožky můžete pak také použít 80 g drcených listů s přídavkem sušené ovocné kůry. Do směsi pak přidejte 300 g libovolného rostlinného oleje, vše promíchejte a  odložte na 20 dní na tmavé místo. Dále je pak možné si připravit tinkturu, která pomáhá léčit zánět prostaty (stačí zalít 1 polévkovou lžíci listů 200 g vodky a směs odstavit na 2 týdny na tmavé místo). Připravený nápoj pak pijte 2× denně, 20 minut před jídlem, v množství 30 kapek.

listy ořešáku a modrá obloha
Fotografie: Pexels

Lázeň z ořechových listů

Při kožních problémech, včetně hnisavých vyrážek, ekzémů nebo puchýřů, se můžete léčit pomocí koupelí s listy vlašských ořechů. Stačí přidat 0,5 až 1 kg mletých listů do přibližně 1,2 litru vody, celou směs povařit alespoň 30 minut a poté nálev přelít stejným množstvím čisté vody o teplotě 37-40 °C. Nakonec se v ní můžete alespoň 30 minut koupat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*