Originální svítidlo vyrobíte z obyčejného nafukovacího balonku

Chcete mít doma více světla? Chce to nové svítidlo. To ale nemusíte nutně kupovat, jelikož si ho lze také vyrobit. Když vám řekneme ž k tomu budete potřebovat i nafukovací balonek, možná budete kroutit hlavou. Realita je však skutečně taková. Zkuste tento návod a budete koukat, jak neobyčejnou věc lze správným postupem vyrobit.

Co budete potřebovat?

Aby se vám svítidlo povedlo a vypadalo tak jak vypadat má, je třeba mít k dispozici několik základních věcí. Sem se řadí buď nafukovací balonek, nebo klasický dětský nafukovací míč. Dále budete potřebovat také akrylovou přízi, a ještě silné lepidlo. Ideálně to na tapety. Potom postačí trocha vazelíny a lze se pustit do práce. V tu chvíli už máte všem, aby se vám svítidlo povedlo vyrobit.

Začněte se správným tvarem

Nejprve si vezměte onen míč, nebo nafukovací balonek. Vaše svítidlo může mít jak klasický kulatý tvar, tak třeba i tvar hrušky. Záleží na tom, co použijete. Co je důležité, to je vazelína, kterou daný míč nebo balonek důkladně natřete. To je postup, která nesmíte nikdy vynechat.

Použijte přízi

Jak na to? Postupně ji namáčejte do lepidla a potom jí obtáčejte kolem dokola vašeho balonku. A to stále a stále. Až najednou nebude balonek téměř vidět, jelikož vznikne kulatý tvar, ve kterým bude dominovat právě příze. Lepidlo bylo potřeba primárně k tomu, aby tvar držel pevně pohromadě. Proto počkejte na to, až lepidlo stoprocentně zaschne. Ideální je proto váš polotovar na chvíli někam pověsit.

Vyjměte balonek a máte hotovo

A co udělat nyní? Je to jednodušší, než si myslíte. Z balonku vypusťte vzduch a opatrně ho vyjměte. Díky použité vazelíně se na něj příze napuštěná lepidlem nepřilepí. Když je vyndaný, máte před sebou zajímavé svítidlo vyrobené z příze, které drží svůj kulatý tvar. To poslední, co budete potřebovat, je pouze kabel s žárovkou a vaše dekorační osvětlení je hotové. A kam si ho pověsíte? To je jenom na vás. Možných míst jistě najdete více než dost.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]