Mladý otec vybudoval pro sebe a dceru velký obytný vůz z dvoupatrového autobusu. Na svých cestách už nebudou závislí na hledání ubytování.
Existují pouze dva typy možných přístupů. Buď čekáte, až se věci stanou nebo začnete jednat, aby se staly. Adam Collier , 42letý tesař z Brightonu ve Velké Británii, zastává ten druhý z přístupů. A tak vás nepřekvapí, že se pustil do obdivuhodného veledíla. S dospívající dcerou Devan oba milují surfování. Jejich společným snem je tedy objet všechny pláže v zemi. Kdo by však chtěl neustále shánět ubytování, když si umíte vyrobit vlastní dům na kolečkách.
Táta koupil obrovský autobus
Realizace nápadu tedy začala koupí starého dvoupatrového autobusu, rok výroby 1992. A pořídil ho velmi levně, částka odpovídá asi 130 000 Kč. Připočítal následné úpravy a plánoval tedy celkové náklady do 300 000 Kč. Celá přestavba mu zabrala půl roku a vy se na ni můžete podrobně podívat dole ve videu.
Jak už to tak bývá, výhodný nákup může mít své mouchy. I tady se ukázalo, že ne vše bude tak jednoduché. Zjistil, že autobus není dobře izolován a všechny podlahy jsou shnilé tak, že jde místy vidět i skrz. Nejprve nechal autobus prohlédnout v autoservisu a hned jako první se rozhodl pestrobarevný autobus natřít na jednoduchou šedomodrou barvu.
Interiér zařídil levně, většina vybavení je zrenovovaná
Práce v interiéru pak začal odstraněním všech sedadel, kterých bylo celkem 90 a opravou shnilé podlahy. Pak se teprve mohl pustit do plánování a rozvržení interiéru. Ve spodním patře se nachází obývací pokoj, kuchyně a jídelna. V druhém patře pak 2 ložnice, které pohodlně pojmou šest lidí. Uprostřed patra je pak umístěna koupelna s toaletou.
Celý vnitřní interiér se snažil zařídit s co nejnižšími náklady. Na rozdělení prostoru použil levné příčky ze sádrokartonu. Zrenovoval staré kuchyňské skříňky a natřel je na veselé zelené barvy. Nejdražší věcí na celé kuchyni tak byla pracovní deska. Sporák pořídil také velmi levně. Na sezení pak zase zachoval některá ze sedadel z původního autobusu.
Do rozpočtu se nakonec nevešel
Umístil zde také stará krbová kamna, přívod elektřiny a velkou nádrž na vodu. Na cestách tak budou soběstační i co se těchto základních věcí týče. Adam se pokusil zachránit i pár původních doplňků. Chtěl zachovat typický londýnský autobusový styl i atmosféru. Na okna pak umístil panely, které se v případě potřeby otevírají, aby bylo uvnitř více světla. Když je potřeba více tepla, panely se zatáhnou a teplo tak velkými okny neutíká.
Adam tedy tímto vysněným projektem strávil šest měsíců. Veškeré práce zvládl sám. Jeho i dceřin sen se tedy splnil. Jediné, co Adamovi úplně nevyšlo, je vejít se do původního rozpočtu. Celý autobus s úpravami ho nakonec vyšel zhruba na 470 000 Kč. Když však tuto cenu porovnáte s běžně prodávanými obytnými vozy pořád se mu taková přestavba vyplatila.
Zdroj: Regardecettevideo
Napište komentář