Palačinky zvládnete bez vajec a dokonce i bez mléka

Milujete palačinky a zrovna na ně nemáte ani vejce, ano mléko? To vůbec nevadí, jelikož s naším receptem se to dá zvládnout i bez těchto ingrediencí. Poradíme vám, jak na to. Jistě budete překvapeni z toho, jak jednoduché to je, ale i z toho, jak zajímavý a chutný může být výsledek.

Co budete potřebovat?

Aby se vám palačinky bez mléka a bez vajec povedly, je třeba mít po ruce správné ingredience. Které to jsou? Zde je předpis všech potřebných:

  • 1 sklenice vody
  • 1 sklenice mouky
  • 1 sklenice cukru
  • 50 ml oleje
  • 1 lžíce vanilkového
  • 1 špetka soli

Připravte si těsto

Palačinky bez vajec začínají těstem, jehož příprava se samozřejmě nijak neliší od varianty klasické. Všechny ingredience postupně smíchejte v misce. Můžete použít kuchyňský mixér, díky čemuž se vám povede vytvořit hmotu, která bude jemná, vláčná a také nadýchaná. Takto hotové těsto nechte chvíli odpočívat. Asi 15 minut.

Připravujte palačinky

Když je těsto hotové a odpočinuté, ještě jednou ho krátce promíchejte a potom už se můžete pustit do přípravy palačinek. To není nijak složité. Rozpalte si pánev, dejte na ní trochu oleje a pomocí naběračky na ní nalijte těsto. Zajistěte, aby se rozlilo do krajů, stejně jako zajistěte to, aby nebylo moc vysoké. Těsto smažte nejprve z jedné, potom samozřejmě i z druhé strany. Palačinku z pánve vyklopte na talíř a pokračujte stejným způsobem s dalšími.

Náplň je na vás

Když máte své palačinky hotové, popřemýšlejte i nad tím, čím je budete plnit. Klasikou je určitě jahodová marmeláda, se kterou neuděláte chybu. Zkusit se však dají i další varianty. Hitem je skořicový cukr, skvěle chutná také ochucený tvaroh, zkusit lze i čerstvé ovoce, nebo můžete palačinky namazat známých a lahodným lískooříškovým krémem. Vaší fantazii se meze rozhodně nekladou. A klidně si je můžete dát také jenom tak samotné, nebo dochucené domácí či kupovanou šlehačkou.