Během běžného provozu auto nejen ztrácí na hodnotě, ale také se v něm objevují jasné stopy používání. Ručník na palubní desce je právě jedním z patentů.
Používají ho řidiči hlavně v jižní Evropě, tento postup se však ujímá i jinde. Prakticky každý majitel vozu se snaží o své auto adekvátně pečovat. Nejde však jen o lak a případné potíže s motorem, ale také prostor, respektive plochu palubní desky. Použijte tento jednoduchý italský trik a nebudete se muset bát poškození ani v letních vedrech. Právě v teplejších oblastech Evropy hledají řidiči způsob, jak se vyrovnat s extrémními vedry. Ta jsou každoročně silnější.
Ručník pro přežití
Řeč tu není jen o správně hydrataci lidského těla, ale i třeba ochraně palubní desky vozidel. Vypadá to sice banálně, ale právě teplo a slunce tady dokáže napáchat pěknou paseku. Tato metoda se tak objevila hlavně v Itálii a Řecku, chytají se toho ale už i polští řidiči. A není vůbec divu. Může to znít podivně a někdo se s ručníkem na palubní desce bude cítit divně. Jenže to opravdu funguje. Jde tak o mnohem levnější alternativu, než jsou třeba ochranné potahy z autoservisu.
Ručník navíc v létě oceníte jako užitečnou pomůcku pro všechny případy. A jste-li fanoušci Stopařova průvodce po galaxii od Douglase Adamse, vystavíte si ho tam nejspíš velmi hrdě. Pokud stále dumáte nad vhodností jeho použití, rozhodně jde o citelnou ochranu před škodlivými účinky slunečního záření. Hlavně v létě se auto hodně zahřívá, palubní deska je tak vystavena silnému zahřátí, které ji časem poškozuje.
Efekty dlouhodobého tepla
Materiál začne tuhnout, smršťovat se a na některých místech nejspíš i praskat. Případně se ještě vyboulí a odtáhne se od povrchu. Nevypadá to dobře a výměna je drahá. Použitím tak jednoduché věci, jako je ručník, se většině z toho můžete spolehlivě vyhnout. V Rumunsku v takových případech používají karton nebo kus alobalu. Ten se dá přímo na okno a svit tlumí nebo rovnou odráží. Mnoho místních si tento patent pochvaluje, suroviny seženete vždycky.
Pro ochranu před přehřátím se také hodí parkovat pokud možno ve stínu. Sedáte-li do vozu jen občas, čas od času dobijte baterii. Tento jednoduchý fígl vám prodlouží její životnost. Stojí-li pak auto delší dobu na přímém slunci, začněte otevřením všech dveří a vyvětráním. Nastupujte až po vychladnutí interiéru. Jde o jednoduché postupy, které jsou zdánlivě zřejmé. Hodně však pomáhají a současně je hodně řidičů stále nebere v potaz.
Zdroj: Genialne
Napište komentář