Češi se právě dozvídají o skryté funkci v autě, která zlepšuje pohodlí i bezpečnost při jízdě

Fotografie: Freepik

Inženýři neustále vylepšují vozy, které proudí na trh. A tato funkce se jim opravdu povedla. Podívejte se, jak a kdy použít Auto Hold, abyste zvýšili bezpečnost i komfort jízdy.

Pokud nemáte tušení, co umožňuje funkce Auto Hold, pak byste se s ní rozhodně měli seznámit. Najdete ji ve většině moderních vozů, a jak uvádí deník Webniusy, tato funkce výrazně zlepší komfort a bezpečnost řízení. Obzvlášť ji oceníte v hustém provozu, při rozjezdech do kopce nebo za špatných jízdních podmínek.

Jak funkci Auto Hold aktivujete

Funkce Auto Hold je pokročilá asistenční funkce řidiče, kterou najdete v mnoha moderních vozidlech. Jak uvádí web AutoTrip, tuto funkci má většina aut s elektronickou ruční brzdou. Je navržena tak, aby zvýšila pohodlí a bezpečnost jízdy tím, že automaticky udržuje zastavené vozidlo na místě, aniž by řidič musel mít neustále sešlápnutý brzdový pedál.

Auto Hold se obvykle aktivuje ještě před jízdou pomocí tlačítka na palubní desce nebo u řadicí páky. Bývá označeno písmenem „A“ v kroužku nebo slovem „Hold“. Jakmile vozidlo úplně zastaví, funkce se aktivuje a na displeji se objeví příslušná kontrolka. V tuto chvíli můžete sundat nohu z brzdy a auto zůstane stát na místě. Po sešlápnutí plynového pedálu se brzda deaktivuje a vy můžete pokračovat v jízdě.

Češi se právě dozvěděli o skryté funkci mobilních telefonů, která může dětem zachránit život

V jakých situacích funkci Auto Hold využijete

Funkce umožňuje snadnější rozjíždění do kopce. Nehrozí, že by vám auto popojelo a ohrozilo řidiče za vámi. Rozjezd do kopce je plynulý a právě pro tyto případy byla funkce i vyvinuta. Auto Hold však využijete i v hustém provozu, při stání na semaforu a popojíždění v kolonách. V případě špatných povětrnostních podmínek, jako je sníh nebo náledí, se Auto Hold rovněž ukazuje jako skvělý pomocník. Bezpečněji s ním také projedete náročnější terén.

Funkce Auto Hold se automaticky deaktivuje při každém vypnutí motoru. Poznáte to tak, že přestane svítit dioda na tlačítku a funkce se přestane zobrazovat na palubním počítači. Její používání je velmi intuitivní a rozhodně stojí za to ji alespoň vyzkoušet, protože zvyšuje komfort i bezpečnost jízdy. Na SvětěKreativity se můžete podívat na jinou tajnou funkci, kterou ukrývají vaše klíčky od auta. Málokdo o ní ví.

 

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*