Vaše klíčky od auta skrývají tajnou funkci, o které ví jen hrstka lidí. Tento geniální trik ocení každý

Fotografie: Schumi4ever / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Moderní auta se pyšní celou řadou funkcí a řidiči nikdy zpravidla ani všechny nevyužívají. O této byste však měli vědět. Pomůže vám k většímu pohodlí.

Možná jste si mysleli, že o svém autě a jeho funkcích už víte úplně všechno. Přesto je tu jeden detail, o němž možná nemáte ani tušení. Klíčenka umožňující automatické otevření dveří má v sobě totiž zabudovanou i funkci, kterou uvítáte především v horkých letních dnech. Nemusíte ji najít u všech modelů aut, ale většina ji skutečně má. Věděli jste o ní?

Stačí podržet tlačítko otevření auta

„Mnoho modelů aut má v klíčence zabudovanou skrytou funkci, kterou většina řidičů nezná. Když stojíte před vozidlem, podržte tlačítko pro odemknutí na klíčích od auta a okna se začnou otevírat,“ uvádí web Express. Zároveň však upozorňují, že tato funkce nemusí být u všech modelů aut. A také se může lišit způsob, jakým funkci aktivujete.

Na některých klíčcích stačí tlačítko pro otevření auta podržet delší dobu, u jiných modelů pak funkci stahování oken spustíte po dvojitém stisknutí tlačítka. Spolehlivě tuto funkci najdete u automobilů Škoda Octavia druhé i třetí generace, které, jak uvádí TN, patří u nás k těm nejoblíbenějším ojetinám. A tato funkce se někdy může skutečně hodit.

Češi přišli na geniální způsob, jak rozmrazit maso na poslední chvíli

Dejte si pozor na samovolné stisknutí

Řidiči ji rozhodně ocení především v horkých letních dnech. Teploty ve voze, který dlouho stojí na slunci, mohou dosahovat i 50 °C a nastoupit do takového auta opravdu není nic příjemného. Tato jednoduchá funkce tak umožňuje auto vyvětrat ještě před tím, než do něj nastoupíte. Úskalím však může být, pokud se vám tato funkce sama sepne třeba v kapse a vy si stažených okýnek nevšimnete.

žena v autě
Fotografie: Freepik

Takový liják pak může v interiéru auta způsobit nepěknou spoušť. Je tedy dobré vědět, že tato funkce na vašich klíčcích existuje a počítat s ní. Pokud si dáte pozor na její samovolné spuštění, pak pro vás bude rozhodně skvělým pomocníkem, obzvláště při jízdách v parném létě. Na Světě Kreativity jsme také informovali o novém triku zlodějů aut s lahví pod kolem.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*