Aligátor se po jedné ráno vloupal do domu přes psí dvířka. Muž na něj vzal pistoli

Fotografie: Flare / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Don a Jan Schultzovi byli po půlnoci probuzeni, když zaslechli vrčení jejich psa. Zpočátku to nebrali vážně, ale po chvíli zaznělo žuchnutí a ihned věděli, že je v jejich domě vetřelec.

Don popadl svou pistoli Glock ráže 0,40 z nočního stolku, vyskočil z postele, zavřel dveře do ložnice a nechal za sebou Jana a psa Pandu. Když postupoval chodbou, všiml si něčeho, co považoval za psí hračku na bílém koberci. Když si však jeho oči zvykly na tmu, obrys objektu se zaostřil – byl to téměř dvoumetrový aligátor, který byl jen kousek od jeho palce u nohy. Dvaašedesátiletý Don z reflexu okamžitě uskočil zpátky.

Tváří v tvář malému aligátorovi

Zpočátku sice aligátor nereagoval, ale jakmile Don rozsvítil světlo, oba zpanikařili. Muž křičel do pokoje na Jana. Ten věděl, že jeho manžel je vtipálek, a tak mu nevěřil, dokud se Don nevrátil do pokoje s fotografickým důkazem. Poté se oblékl a zavolal do kanceláře šerifa, který si jeho příběh vyslechl. Jakmile Don řekl, že se aligátor objevil „v domě”tak jen obrátil oči v sloup. I přesto se však rozhodl na místo někoho poslat.

Vyslali na místo lovce, který se o to postaral

Asi 45 minut poté, co Don zavolal šerifovi do kanceláře, dorazil lovec, který pracoval jménem ministerstva pro divokou zvěř a rybolov. Když vešel do domu, nestačil se divit, ale naštěstí se mu podařilo aligátora zpacifikovat. Don to všechno natočil a nakonec záběry zveřejnil na svém kanálu na YouTube. Don na závěr řekl, že místní lovci vypustili aligátora hlouběji do zátoky.

V této oblasti nechce bydlet každý

Několik dní po incidentu nainstalovali Schultzovi na zadní dveře pohybem aktivovanou kameru. Také nahradili stará psí dvířka za ta, která se otevírají pouze tehdy, když je v blízkosti Pandin elektronický obojek. Považovali to za nezbytné, jelikož se nachází v srdci země Cajun, jen několik kilometrů od Mexického zálivu. Jedná se o oblast, kde se běžně vyskytují hadi a krokodýli. Dvojice se přestěhovala do této oblasti teprve nedávno, takže tento zážitek pro ni musel být opravdu šokující. Naštěstí však mají po ruce vycvičeného psa, který je na podobné nástrahy zcela jistě znovu upozorní.

Zdroj: Inspiredstories

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]