Oblíbený řetězec stahuje závadné maso z českých prodejen. Pokud ho máte v mrazáku, určitě ho nejezte

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Podívejte se do mrazáku, možná tam máte mražené kuře plné antibiotik. Na pultech bylo k dostání téměř půl roku. Řetězec za něj zákazníkům vrátí peníze.

Řetězec Makro stahuje z pultů mražené kuře. O jeho závadnosti informoval zákazníky na svých stránkách a ti ho mohou do konce měsíce vracet na prodejny. Jak uvádí CNNPrimaNews, důvodem je překročení povoleného limitu na antibiotika. A není to poprvé, kdy měl tento konkrétní výrobek problém. Už loni byl na seznamu závadných potravin kvůli přítomnosti salmonely.

Makro stahuje závadné mražené kuře

Společnost Makro Cash & Carry ČR s.r.o upozorňuje zákazníky na nebezpečné kuřecí maso, které stahuje ze svých pultů. Jedná se o výrobek Qualiko Kuře bez drobů mražené 1,2 kg. Důvodem je překročený limit přítomnosti antibiotik v mase, konkrétně jde o doxycyklin. Vzhledem k tomu, že se jedná o mražený výrobek, byl v prodeji poměrně dlouhou dobu, a to v období od 20. ledna 2024 do 1. července 2024.

Mnoho masa už tak bylo zkonzumováno, ale řada lidí jej ještě může mít v mrazáku. Nejedná se o první případ, kdy se stejný výrobek ocitl na seznamu nebezpečných potravin. V loňském roce jej sem zařadil web PotravinyNaPranýři poté, co v něm kontrola České potravinářské a obchodní inspekce nalezla nebezpečnou salmonelu.

Evropská komise nejspíše zakáže tyto oblíbené potraviny! V obchodě si je už nikdy nekoupíte

Maso můžete vracet do konce července

Původ masa také není zcela jasný. Výrobek dováží distributor ze Slovenska, maso však nejspíše pochází z Ukrajiny a u sousedů se jenom přebaluje. Řetězec Makro je také velkoobchodem a zboží tu odebírají maloobchodníci i restaurace. Závadný výrobek tak byl ke koupi nejen v samotném Makru, ale i řadě jiných obchodů s potravinami.

maso obchod
Fotografie: Freepik

Zakoupené maso můžete vrátit do 31. 7. v jakémkoli velkoobchodním středisku MAKRO. Zákazníkům budou na základě předloženého prodejního dokladu vráceny peníze. Pokud již prodejní doklad nemáte, obraťte se na obsluhu zákaznické recepce, kde vám bude vystaven duplikát. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o tom, že se EU chystá zakázat určité potraviny. Jídla s oblíbenou příchutí si už nekoupíte.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*