Bývalý premiér Petr Fiala to opět schytal během svého vystoupení k občanům. Ostrou hádku nicméně zvládl v klidu ukončit.
Setkání bývalého premiéra Petra Fialy s občany v Dobřichovicích mělo být především otevřenou diskusí o aktuálních tématech. Podle jeho slov se večer nesl v pozitivním duchu, nechyběly otázky z publika ani zájem zejména mladších lidí o veřejné dění. Přesto se i zde našlo několik napjatých situací, které se dostaly i na sociální sítě. Někteří lidé v publiku využil možnost přímé konfrontace a byli poměrně ostří. Fiala se však i v této chvíli snažil zachovat klid.
Fiala čelil ostrým výkřikům z publika
Bývalý premiér po skončení akce hodnotil setkání velmi pozitivně. „Diskuse byla jedním slovem výborná. Spousta lidí, důležité otázky a na závěr i trocha emocí,“ uvedl. Zdůraznil také, že ho potěšila účast mladých lidí, kteří nechtějí rezignovat na budoucnost ani na veřejnou debatu. „Nepropadejme poraženectví, diskutujme, setkávejme se, bojujme. Stojí to za to,“ vyzval. V některých okamžicích večera to ale tak příjemné nebylo.
Nová veřejná válka mezi Babišem a Fialou: Premiér tvrdí, že s cenami paliv dělá, co může a Fiala toho využil
Jeden z mužů v publiku například začal bývalému premiérovi říkat: „Nelži, Fialo. Nelži, vo*e!“ Tím očividně pobavil všechny okolo, nicméně Fiala reagoval s klidem, ale i ironií: „To je dobrý, my už si tykáme.“ Následně se k němu přiblížil a dodal: „Já jsem Petr, jak se jmenuješ ty?“ Muž však odmítl své jméno sdělit a chtěl zůstat anonymní. „Pak si nemůžeme tykat,“ uzavřel expremiér debatu.
Další muž se nechal slyšet, že Fialovy názory považuje za scestné, ovšem začal se navážet i do jeho osoby. „Jste měl asi těžký dětství…“ zaznělo. Vůči tomu se bývalý premiér ohradil: „To je přesně typ dialogu, který my v této demokratické společnosti nesmíme a nechceme vést. Tak si to nechte od cesty.“ Nutno říct, že podobných výpadů se dočkal už na předvolební kampani v loňském roce, proto už je na ně zřejmě docela zvyklý. Na SvětěKreativity jsme psali také o jedné z hádek ve Sněmovně.
Zdroj: Autorský text redakce SvětKreativity.cz na základě veřejně dostupných informací z webu Facebook PetraFialy

Napište komentář