Konzistence a barva ušního mazu mohou upozornit na nemoci, které trápí vaše tělo. Věnujte jim dostatečnou pozornost

Fotografie: Depositphotos

Až si budete čistit uši, zkuste si pořádně prohlédnout použitou vatovou tyčinku. Můžete se tak dozvědět hodně o vašem zdravotním stavu.

Věděli jste o tom, že dokonce i vaše uši mohou prozradit hodně o vašem zdravotním stavu? Stačí, když si pořádně vyčistíte uši a poté se podíváte na tyčinku. Podle barvy ušního mazu poznáte, zda s vámi je všechno v pořádku, nebo jestli si musíte dávat na něco pozor. Co barva ušního mazu prozradila o vašem zdraví? Více prozradila lékařka Stacy Sampson.

Fotografie: Depositphotos

Šedá barva

Pokud maz ve vašich uších získal šedý nádech, ale nemáte žádné další příznaky, rozhodně nemusíte panikařit. Nejspíš je to totiž jen prach. Tato barva ušního mazu se objevuje zejména u lidí, kteří žijí ve velkých městech.

Maz se stopami krve

Jestliže při čištění uší uvidíte stopy krve, měli byste zpozornět. Může to totiž znamenat poškození ušního bubínku. V uchu se tak může snadno objevit nějaká infekce, která může v nejhorším případě poškodit sluch. Co nejdříve proto kontaktujte svého lékaře.

Hnědá barva

Hnědá barva ušního mazu svědčí o tom, že vaše tělo v poslední době prožívá velký stres. Zkuste se tedy tolik nenervovat a strávit několik nadcházejících dní co nejvíce v klidu. Uvidíte, že se to během pár dnů zlepší.

Fotografie: Depositphotos

Černá barva

Černá barva obvykle neznamená žádnou nemoc. Ale pokud se k ní přidá i nějaká bolest nebo svědění, které se zhoršuje, měli byste okamžitě navštívit lékaře. Černá barva totiž signalizuje plísňovou infekci. Rozhodně to ale s čištěním uší nepřehánějte, protože i přehnaná péče může být škodlivá. Když to budete dělat jednou za pár dní, bude to úplně ideální.

Zdroj: MedicalNewsToday

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*