Barva ušního mazu naznačuje varovné faktory o našem zdravotním stavu: Tyto příznaky neignorujte, zkrátí vám život

Pokud se chcete dozvědět něco více o vašem zdraví, začněte pozorovat svoje uši. Dokonce i ty totiž mohou říct hodně o zdravotním stavu.

Každý člověk by si měl pravidelně čistit uši, protože v nich se usazuje velké množství mazu a dalších nečistot. Ne každý ale ví o tom, že ušní maz má ochrannou funkci a může naznačovat i určité zdravotní problémy. Barvu ušního mazu byste tak při každém čištění měli zkontrolovat a co to znamená můžete zjistit díky těmto bodům.

Šedý ušní maz

Pokud je váš ušní maz šedý a vy nepociťujete žádné zvláštní příznaky, můžete být v naprostém klidu. Nejspíš jde totiž jen o prach. Ušní maz této barvy je zcela normální například mezi obyvateli měst, protože znečištění ovzduší je ve městech mnohem vyšší než například na vesnicích.

Fotografie: Canva

Maz zbarvený krví

Pokud při čištění ucha objevíte krvavé skvrny, může to znamenat, že jste si propíchli ušní bubínek. V takovém případě může dojít k infekci a v důsledku toho se vám dokonce může zhoršit sluch. Pokud se vám tedy něco takového stane, rozhodně navštivte svého lékaře. Čím dříve, tím líp.

Hnědý ušní maz

Pokud je váš ušní maz hnědý a je ho hodně, znamená to, že vaše tělo právě prochází velmi stresujícím obdobím. Řešení je ale vlastně velmi jednoduché. Tělo se vám totiž snaží říct, že byste měli od všeho vypnout a jednoduše si jen odpočinout. Takže si vezměte nějakou knížku, položte se do postele a klidně pár dní jen tak relaxujte.

Černý ušní maz

Pokud si černého ušního mazu všimnete pouze jednou, většinou to nic neznamená. Ale pokud ho zaznamenáte častěji a k tomu se u vás začnou objevovat další problémy, jako je například svědění uší, raději navštivte lékaře. Mohlo by to totiž znamenat plísňovou infekci, které je třeba se co nejrychleji zbavit.

Fotografie: Canva

Bílý ušní maz

Bílý ušní maz může ukazovat na nedostatek vitamínů a stopových prvků, hlavně železa a mědi. Do svého jídelníčku byste měli zařadit více fazolí a nebo ovsa. Také se snažte mít jídelníček plný vitamínů a uvidíte, že bílý ušní maz už vás nebude trápit.

Zapáchající ušní maz

Zapáchající ušní maz může ukazovat na zánět středního ucha. Kromě zápachu můžete čas od času slyšet různé zvuky nebo zvonění v uších. Při takových problémech byste rozhodně měli navštívit ušního, nosního a krčního specialistu. Neodkládejte to, může to být docela akutní problém.

Fotografie: Canva

Tekutý ušní maz

Pokud jste celou dobu měli normální ušní maz a před několika dny se náhle změnila jeho struktura, rozhodně tomu věnujte pozornost. Může to totiž znamenat začátek zánětlivého procesu. Z toho důvodu se rozhodně vyplatí kontaktovat odborníka, který vám pomůže.

Suchý ušní maz

Nejjednodušším vysvětlením pro suchý ušní maz je, že nemáte dostatek tělesného tuku. Za suchý ušní maz také často může dermatitida a další kožní onemocnění. Věděli jste, že může být tolik druhů ušního mazu?

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*