Myslel si, že mu v uchu zůstalo jen trochu vodu po sprchování. Když pravda vyšla najevo, lékaři oněměli

lékařská prohlídka
Fotografie: Pixabay

Dlouho si myslel, že jeho problém je poměrně banální. Měla to být jen trocha vody v uchu. Když se s tím konečně vypravil k lékaři, vyšla najevo mnohem horší pravda.

Zane Wedding z Nového Zélandu, konkrétně Aucklandu, nepochyboval o prozaické příčině svých problémů. Prostě plaval v moři a do ucha se mu dostala otravná trocha vody. Protože ale potíže trvaly už trochu moc dlouho, rozhodl se přece jen navštívit místního lékaře. V uchu navíc cítil i zvláštní chvění, což ho začalo docela znepokojovat. V ordinaci mu napsali antibiotika s tím, že si má zvukovod vysušit pomocí fénu. Znělo to jako slibná cesta.

První diagnóza chybná, poté přišel šok

Problém ovšem nezmizel, protože tato diagnóza byla chybná. Zane se proto vypravil k jinému specialistovi, výsledek vyšetření ho však naprosto šokoval. Nemohl tomu prostě uvěřit, i když mu lékař výsledek ukazoval. Nebyla to trocha vody, v jeho uchu se usadil šváb. Příběh se stál záhy virálem po celém internetu a je obtížné jej ignorovat. „Doktor byl stejně ohromený, jako já sám. Několik dní jsem žil se švábem v uchu,“ řekl Zane listu NZ Herald.

Z Dailymail můžeme zjistit, že po pár minutách zkoumání byla polovina švába vytažena ven. Zbytek ovšem uvízl, na jeho odstranění bylo proto třeba speciální přísavky. „Dáma, která ho vytáhla, jen prohlásila, že v životě nic takového neviděla. Ach můj bože,“ opakovala neustále. „Když jsem to od ní slyšel poprvé, myslel jsem si, že mám nádor nebo něco takového,“ popisuje Wedding situaci pro noviny The New Zealand Herald. Nic příjemného.

Švábi v různých štěrbinách

Tento hmyz má podlouhlé, pružné a ohebné tělo, které ho dostane i do těch nejužších štěrbinek. Lidské ucho není jeho hlavním cílem, nepohrdne jím však, protože jde o zdroj tepla. Stává se to hlavně během noci. Ve tmě je hmyz obecně velmi aktivní a opouští své úkryty. Ležící člověk se pak nachází v poloze, která je pro švába velmi přístupná. Bohužel se švábi pohybují pouze vpřed. Jakmile je tedy uvnitř ucha, nemůže se vrátit.

Viktorie cítila 2 dny nesnesitelnou bolest v uchu. Na pohotovosti málem omdleli z toho, co jí našli v uchu

A protože je lidské ucho příliš úzké, nemá ani šanci se otočit. Zůstává tedy v přirozené pasti, čímž způsobuje problémy jak sobě, tak i člověku. Zkouší se ovšem dostat pryč, tudíž se hýbe, kouše a škrábe. Anatomická struktura zvukovodu ho současně nepustí ani dál. Je však schopen poškodit ušní bubínek. Celkově jde o rizikovou situaci, která hrozí zánětem, infekcí nebo dokonce ztrátou sluchu. Je tedy rozhodně na místě vyhledat ušního specialistu.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]