Po 50 letech manželství mu zemřela žena. Za nedlouho našel ve skříni dopis, ve kterém stojí, že má 61letého syna

modrá obálka
Fotografie: Pixabay

Spousta lidí píše dopisy, které si bližní smí přečíst až po smrti autora. Tento muž si takové psaní po smrti přečetl. Obsah mu navždy změnil dosavadní život.

Někteří lidé myslí na své blízké i tak, že se jim chystají něco sdělit po své vlastní smrti. Většinou se jedná o nějaké tajemství, jež se báli svým bližním říci v době, kdy byli na živu. Často se v takových dopisech také objevují nějaké odkazy či dědictví. V některých případech v dopisech bývají také posmrtná přání. Jeden takový dopis našel muž, kterému takový vzkaz změnil celý život.

Žena zemřela ve věku 80 let

Muž jménem Tony měl 80 let, stejně jako jeho zesnulá manželka. Pár spolu prožil téměř 50 šťastných let v manželství. Vždy se pyšnili svou láskou, kterou mezi sebou neskrývali. Všem blízkým se chlubili tím, jak jsou si věrní a nemají před sebou žádná tajemství. Vše si říkali naprosto upřímně, ať už to byli záležitosti příjemné, či nepříjemné. Tedy alespoň takto si to myslel Tony.

Manželka měla nejlepší kamarádku

Tonyho manželka se často svěřovala také své nejlepší kamarádce Shirley, se kterou se znala již od dětských let. Žena byla se Shirley domluvená, že pokud zemře, má právě tato kamarádka předat Tonymu dopisy, jež žena napsala. Řekla jí, že je v nich psané vše, co se Tonymu neodvážila říci, i když před sebou údajně nic netajili. Shirley v ten moment došlo, že žena svému manželovi tají něco závažného.

Shirley předala Tonymu dopisy

Po skonu ženy tedy Shirley splnila její slib. Navštívila Tonyho, aby mu předala dopisy psané jeho ženou, kde bylo několik vzkazů. Většinou se jednalo o různá posmrtná přání, které se Tony rozhodl své zesnulé ženě splnit. Jeden dopis ho však velmi zarazil. Stálo v něm, že spolu mají syna, jemuž je 61 let a o němž Tony netušil. Pár se společně o děti snažil několikrát, ale vždy neúspěšně.

Tony byl po přečtení dopisu v šoku

Po přečtení posledního dopisu, kde stálo oznámení o synovi Samuelovi, byl Tony naprosto šokován. Ihned přemýšlel, co asi mohlo stát za tím, že mu to žena neřekla. Zároveň si spojil souvislosti, že žena musela Samuela porodit v době, kdy byli na rok odloučeni z důvodu Tonyho vojenské služby. To však ještě netušil, že to není jediné překvapení, které ten den prožije.

Kamarádka zorganizovala setkání

Tony nebyl jediný, kdo dostal od své ženy dopisy. Jeden z takových dopisů obdržela i Shirley. V tomto dopise také stála zmínka o Samuelovi. Navíc dopis obsahoval velikou prosbu, aby Shirley zorganizovala setkání Tonyho se Samuelem. Shirley se tedy rozhodla toto přání své kamarádky splnit. V tu chvíli nabyl život obou mužů nového smyslu. Jejich setkání bylo velice emotivní. Tony byl i přes všechny okolnosti šťastný, že svého syna poznal.

Zdroj: Ongelooflijk

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]