10letý žáček napsal otevřený dopis svému řediteli. Je těžké uvěřit, že to jsou jeho slova

Fotografie: Depositphotos

Každý žák během svých studentských let zažívá různá období. S nepříjemnostmi se pak vyrovnávají studenti různými způsoby. Tento chlapec měl pro své jednání dobrý důvod.

Problémy související se školou ovlivňují nejen samotné děti, ale často také jejich rodiče. Některé školy mají zkrátka jiný přístup k vyučování, než na jaké jsou rodiny připravené. Když to pak nějaká škola zavede do extrému, mají někteří žáci problém s tím, aby učení stíhali a zvládali. S množstvím látky k naučení mají někdy problém i samotní rodiče, kteří svým potomkům s učením pomáhají. Podobný případ se stal i rodině malého chlapce, který se však rozhodl vyřešit tento problém po svém.

Ředitel zavedl nový systém vyučování

V jedné polské škole nastala velice netradiční nepříjemnost. Na základě učební osnovy, jenž byla navržena ředitelem školy, měli učitelé za úkol naučit toho své žáky co nejvíce. Tento způsob výuky nařídil ředitel z toho důvodu, že chtěl mít ze své školy prestižní místo, kam bude chtít spousta rodičů umístit své dítě.

Změny si všimli i rodiče

Častokrát se ve spoustě domácností stává, že si děti stěžují na příliš mnoho úkolů. Není tajemstvím, že v mnoha případech to bývají výmysly dětí, které se snaží o pochopení rodičů, jelikož je škola nebaví. V této škole si však začali přívalu učiva všímat i samotní rodiče. Jejich děti častokrát seděly celé odpoledne u učení, jelikož toho měli opravdu požehnaně. Žádný rodič se však nezmohl ke konfrontaci ředitele.

Chlapec se rozhodl jednat

Kvůli tomu, že žádný rodič nehodlal řešit situaci žáků, se rozhodl chlapec celou situaci vyřešit. Dal si spoustu práce s tím, aby si nastudoval studentská práva. Veliký obdiv si zaslouží zejména za to, že tak učinil ze svého vlastního úsudku a ve zbytku času, který mu zbyl po hodinách plných domácích úkolů. Na základě nastudovaných práv se poté rozhodl napsat dopis řediteli, ve kterém mu vyjádřil svůj názor na to, jak se jako student cítí. Nezapomněl mu také zmínit, jaké mají studenti práva.

Chlapec šokoval všechny

V chlapcově dopise například stálo to, že studenti mají právo na volný čas. Díky hromadě úkolů často neměly děti volno ani o víkendech. Stejně tak se bránil tím, že mají právo nechávat si některé učebnice ve školních skříňkách, což jim bylo zakazováno. Tašky prý měli žáci poté tak těžké, že je skoro neunesli. Řediteli v dopise shrnul spoustu věcí, která porušovala správnou výchovu dětí ve školách. Na závěr dopisu také dodal, že doufá ve zlepšení situace ve škole a v rozumnou nápravu toho, co je špatně.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*