Lékaři viděli na ultrazvuku 7 miminek. Žena ale nakonec porodila 9 dětí: „Vycházely ze mě jedno po druhém“

Fotografie: Pixabay

Čekala narození sedmi dětí, ale nakonec jich bylo devět. Média informovala o neobvyklém porodu 25leté ženy.

Dne 30. března 2021 lékaři konstatovali, že Halima Cissé potřebuje odbornou lékařskou péči, a proto byla převezena do nemocnice v Maroku. Pětadvacetiletá žena porodila 4. května 2021. Podle ultrazvukových vyšetření provedených v Mali a Maroku měla Cissé porodit sedm dětí, ale při testech jí chyběli dva sourozenci. Žena porodila všech devět dětí císařským řezem.

Porodila devět dětí

Žena strávila pět týdnů v marocké nemocnici, než 4. května porodila. Podle dvou nezávislých ultrazvukových vyšetření provedených v Mali a Maroku měla těhotná Halima v děloze sedm dětí. Ukázalo se však, že při testech byly přehlédnuty další dvě. Novorozenci, pět holčiček a čtyři chlapci, i matka se po porodu cítili dobře, sdělila malijská ministryně zdravotnictví Fanta Siby a zdůraznila, že ji informoval malijský lékař, který Cissé doprovázel během porodu v marocké nemocnici.

Lékaři se obávali o zdraví ženy i o děti

Takové vícečetné těhotenství je velmi vzácné, uvedla agentura Reuters. Těhotenství Halimy Cissé podle agentury Reuters „fascinovalo západoafrickou zemi a přitáhlo pozornost jejích představitelů“. Lékaři přiznali, že měli o matku i životy dětí velké obavy.

Zdravotní komplikace, které se vyskytují u vícečetných těhotenství, totiž způsobují, že některé děti se nedožijí ani ukončení těhotenství. Ministryně Fanta Siby proto poblahopřál týmům lékařů z Mali a Maroka ke šťastnému konci.

Matka rekordmanka

V rozhovoru pro britské noviny Halima vyprávěla, jak vypadá každodenní život s tolika novorozenci. Přiznala, že denně spotřebuje sto plen a šest litrů mléka. Většinu volného času matka tráví spánkem a sledováním televize, protože od doby, kdy porodila, nemá žádné jiné pomocné síly. Děti byly po porodu delší dobu v inkubátorech a nepřetržitě je sledovala skupina lékařů a sester.

Měsíc po porodu bohužel začala mít problémy s laktací – ztratila mléko. „Porod jednoho dítěte je dost náročný, natož devíti. Jsem vděčná lékařskému týmu za podporu a vládě Mali za to, že vše zaplatila,“ poděkoval dnes šestadvacetiletá maminka. Vedení nemocnice poskytlo Cissé soukromý pokoj, který opouští pouze kvůli dětem.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*