Místo svého 15letého syna našel v pokoji dopis. Díky jeho obsahu si otec přiznal svou osudovou chybu

Fotografie: Mr.ちゅらさん / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Když vejdete do pokoje chlapce v pubertě, poslední, co čekáte, je perfektně naklizený pokoj. Je to tak neobvyklé, že za tím musí být něco jiného.

Sen každého rodiče je dítě v pubertě, které po sobě uklízí, má načančaný pokoj a neodmlouvá. Ve většině případů je to však přesně naopak. Když vaše pubertální dítě neodmlouvá, poslouchá a má uklizeno, rázem přemýšlíte, co provedlo, nebo co se stalo. Překvapený byl i otec, který přišel do dokonale uklizeného pokoje svého syna. Do pokoje, který si jeho syn nikdy dříve sám neuklidil. Pak ale přišel šok.

Dopis pro otce

Když muž vešel do perfektně uklizeného pokoje svého nepořádného syna, byl zpočátku v naprostém úžasu. Otce zavalil pocit štěstí a nejspíše nečekal, že za úklidem stálo něco jiného než potřeba pořádku a čistoty. Později si všiml dopisu na posteli, který byl adresován právě jemu. Když ho spatřil, začal se bát o zdraví svého syna. Bál se, že je to dopis na rozloučenou a syn si chce ublížit.

Když muž sebral veškerou odvahu a dopis otevřel, zůstal v naprostém šoku z toho, co mu jeho syn Jozue v dopisu napsal. „Milovaný tati, je mi líto, že se s tím musím vypořádat tímto způsobem. Je mi to moc líto, ale rozhodl jsem se odejít se svou novou dívkou. Nechtěl jsem, aby ses hádal s mámou v její přítomnosti. Miluji ji, ale vím, že ty bys jí nikdy nemiloval. Její náušnice by vám připadaly divné, stejně tak tetování. A jezdí na motorce v koženém oblečení.”

Žena nevěřila, že ještě někdy potká svého psa. Nečekaný telefonát ale zajistil jejich opětovné shledaní

Dějí se horší věci

Již tak šokovaný otec, který si myslel, že dostane infarkt, četl dál: „Moje přítelkyně je starší než já. Je to vážně láska, není to jen o vášni. Navíc je těhotná, ale jsme si jistí, že budeme všichni tři naprosto spokojení. Moje přítelkyně Stacy má v lese vlastní karavanu. Na zimu již máme připravenou hromadu dřeva na topení. Oba sníme o tom, že spolu budeme mít hodně dětí. Stacy mi otevřela oči, marihuana opravdu nikomu neubližuje. Budeme se živit obchodem, kokain a extáze se zde dobře prodávají.”

muž postel okno
Fotografie: Freeimages

Muž šel z dopisu do mdlob, ale četl dál: „Stacy je věřící a společně chceme najít lék na AIDS. Je to skvělý člověk. Tati, neboj se o mě, je mi 15 a dokážu se o sebe postarat. Jednoho dne vás určitě navštívím, abys poznal mé děti. S láskou, Jozue.” Na konci dopisu stálo:„P.S. Nic z toho není pravda, jsem u Jasona doma. Jen jsem vám chtěl připomenout, že jsou mnohem horší věci než vysvědčení, které je v kuchyni na stole. Zavolej, až budu moct domů.”

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]