Přírodní lék na patní ostruhu, záněty a skřípnuté nervy: Potřebujete jablečný ocet, jedlou sodu, kokosový olej a tento postup přípravy

Pokud vás v poslední době zlobí patní ostruhy a chtěli byste si s nimi zkusit poradit sami, pak můžete vyzkoušet tento přírodní lék z dostupných surovin. 

Patní ostruha je kostní výrůstek, který se obvykle nachází v dolní části patní kosti. Její vznik je zapříčiněn přetížením vazivového aparátu nohy, během kterého se rozvíjí zánět šlachy. Ten způsobuje pomalé ukládání krystalků vápníku a následnou tvorbu kostěného výrůstku. Rozhodně to není nic, co byste na své noze chtěli mít. Pokud si ovšem všímáte, že máte tento problém teprve v začátcích, pak si můžete pomoci i z pohodlí domova.

Ingredience, které budete na přípravu léku potřebovat:

  • Jablečný ocet – 2 lžičky
  • Jedlá soda – 1 lžička
  • Kokosový olej – 50 ml

Nachystejte si menší misku a nalijte do ní jablečný ocet. Přidejte k němu jedlou sodu a obojí společně míchejte, dokud se vám nevytvoří pěnivá pasta. Nakonec do směsi přimíchejte i kokosový olej a hotovou ji schovejte do uzavíratelné nádoby. Skladujte ji na temném a chladném místě. Každý večer před spaním naneste směs na zanícené místo a na chvilku ho i promasírujte.

Fotografie: Unsplash

Navlékněte si na spaní tlusté ponožky a nechejte směs působit přes noc. Zároveň můžete sedm dní v měsíci zkonzumovat i směs z jedné lžičky kokosového oleje a čtvrt lžičky jedlé sody. Ta bude pro změnu působit vnitřně a časem pomůže s úplným odstraněním problému. Zároveň byste se měli vyhýbat rizikovým faktorům, díky kterým patní ostruha vzniká. Patří mezi ně stání po dlouhou dobu, intenzivní sportovní trénink, nadváha, obezita a špatný výběr obuvi.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*