V jeden okamžik si její dcerka spokojeně hrála a během chvilky bojovala o svůj mladý život

Fotografie: Depositphotos

Jednu chvíli si hrála velmi zdravá a šťastná a v další chvíli umírala před očima. Rodiče Evelyn takto zjistili, že jejich tehdy 18měsíční dcera trpí vážnou srdeční chorobou.

Matka Evelyn v jednom rozhovoru řekla, že den, kdy zjistili, že je jejich dcera nemocná, začal jako všechny ostatní dny. Evelyn se normálně probudila a rodiče ji zavezli do školky pro takto malé děti. Tam si hrála s ostatními dětmi, jedla a v 17:30 pro ni matka přišla, když šla zrovna z práce. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohlo něco hrozivého stát.

Musela zavolat sanitku

Všechno se to stalo o něco později, když už byly doma. V jednu chvíli si hrála vedle maminky, celá zdravá a usměvavá, a najednou úplně zbledla a omdlela. Matka ihned zavolala záchrannou službu, která během několika okamžiků přijela. Záchranáři jí řekli, že její dcera umírá a rychle ji převezli do nejbližší nemocnice. V tu chvíli začal malé Evelyn boj o holý život.

Fotografie: Depositphotos

Po několika testech byl u holčičky diagnostikován Brugadův syndrom, což je genetické onemocnění, které se projevuje poruchami elektrokardiogramu a zvýšeným rizikem náhlé srdeční smrti v důsledku maligních komorových tachyarytmií. Lékaři holčičce dali implantabilní defibrilátor, zařízení, které pacientovi nebo rodičům oznamuje, že trpí srdečním selháním, což zachránilo malou Evelyn za 9 měsíců celkem 11x.

Musí se postarat o její bezpečí

Jen málokdo si dokáže představit, že má doma malé dítě, které může mít kdykoliv srdeční selhání. Musí to být těžké dny a ještě těžší noci. Maminka Evelyn má jedno velké přání, chce aby její holčička normálně vyrostla a měla šťastný a spokojený život, který nebude ovlivňovat její zdravotní stav. Vždy ale bude mít různá omezení a nikdy si nebude moct dát odstranit implantované zařízení. Musí udělat vše proto, aby malá byla v bezpečí.

Zdroj: Metro

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*